Tu un darbs

 
 
Autors: Digna Škapare

Divi darba piedāvājumi vienlaikus. Kuru pieņemt?


Darba meklēšana
Skatīts: 18563
 

Šobrīd darba tirgū ir tāda situācija, ka darba piedāvājumu ir vairāk nekā darba meklētāju, un darba devējiem krietni jāpacīnās, lai labākos speciālistus dabūtu tieši savā komandā. Un nereti gadās, ka aktīvi darba meklējumi rezultējas ar vairākām apmeklētām darba intervijām un vairākiem vienlaikus izteiktiem darba piedāvājumiem. Vai tie būtu vairāk vai mazāk līdzīgi, vai arī pilnīgi atšķirīgi darba specifikas un pienākumu ziņā, tomēr jāizvēlas ir viens. Bet abi labi... Kā izdarīt izvēli, lai vēlāk nav jākož pirkstos par zaudētu, iespējams, labāko iespēju tavā karjerā? Turpinājumā uzskaitīšu pāris aspektus, kuri būtu jāņem vērā.

 

1. Intervija

Parasti darba pārrunās piedalās ne tikai personāla atlases speciālists, bet arī tavs potenciālais tiešais vadītājs. Iepazīstoties noteikti piefiksē, kurš tas ir, un intervijas laikā centies pavērot, kā starp jums raisās saruna, vai viegli saprotaties, vai viņa jautājumi ir draudzīgi, vai nav nedaudz indīgi, vienkārši sakot - mēģini saprast, vai viņš tev patīk. Tas ir būtiski, jo jums būs jāstrādā plecu pie pleca katru dienu, un vieglāk un produktīvāk tas izdosies, ja mācēsiet labi saprasties. Uzreiz pēc intervijas pārdomā, noformulē un pieraksti savus iespaidus gan par savu nākamo tiešo vadītāju, gan par gaisotni, kas valda uzņēmuma telpās. Kad nonāc izvēles priekšā, salīdzini savus iespaidus un izvērtē, kurā vidē tu jutīsies labāk un kuru vadītāju tu ar prieku satiksi katru rītu. 

 
 


2. Kompānijas tēls

Izvēloties kompāniju, kurā strādāsi nākamos gadus, pievērs uzmanību tās tēlam, jo turpmāk ar to saistīs arī tevi. Būsim godīgi, darba pieredzes sadaļa CV ir gandrīz tikai uzņēmumu un amatu nosaukumi, un tava karjera no malas izskatās tieši tik laba, cik labi izskatās tavs CV. Ja tajā figurē lielu un/vai prestižu uzņēmumu nosaukumi, tie piešķir lielu nozīmi tavai karjerai ar to vien, ka parādās tavā CV. Tikpat labi tu šajā uzņēmumā varētu ieņemt pašu zemāko amatu, taču to var veiksmīgi nomaskēt aiz viltīgi noformulēta amata nosaukuma. Daudz grūtāk ir noslēpt to, ka kompānijai, kurā tu esi strādājis, ir slikta slava. 

 

3. Darbinieku atsauksmes

Ja nepazīsti nevienu, kas strādā šajā uzņēmumā, uzņemies spiega lomu un veic slepenu uzdevumu - atrodi kādu šīs kompānijas darbinieku (neizplūdīšu padomos par to, kur - mamma Google pazīst visus!), norunā tikšanos vai telefonsarunu, un palūdz viņa viedokli par uzņēmumu, noskaidro par kolektīvu, darba ikdienu un citiem jautājumiem visu, ko nenoskaidroji intervijā. 


 


4. Tavas spējas un karjeras ieceres

Tu gribi stabili strādāt tajā pašā līmenī, kuru jau esi sasniedzis, savas darba dienas pavadīt komfortabli, darot jau labi zināmas lietas, vai tomēr ceri mācīties un sastapties ar izaicinājumiem katru dienu? Kurā no šiem diviem uzņēmumiem tev būs iespēja attīstīties sev vēlamajā virzienā? Kurā no tiem tu sevi redzi pēc pieciem, desmit gadiem jau augstākā amatā?

 

5. Praktiskie apsvērumi

Salīdzini darba laiku, attālumu no mājām līdz darba vietai un laiku, kas katru dienu būs jāpavada ceļā. Atalgojuma atšķirību definēšanai lielas matemātiskās prasmes nebūs nepieciešamas, bet izvērtē arī katra uzņēmuma piedāvātās papildus iespējas - apdrošināšana, darba auto, apmaksāti mobilie sakari, bezmaksas pusdienas, citi bonusi. Piedāvātais atalgojums nu izlīdzinās vai vēl vairāk atšķiras?

 
 


6. Sajūtas

Parasti jau tie ir tieši praktiskie apsvērumi, kas apgrūtina mūsu izvēli un uz svaru kausiem abus variantus nostāda līdzsvarā. Tu pats diezgan labi zini, kur patiešām vēlies strādāt, tev tikai jāsaprot, kāpēc - vai izaugsmes iespēju, atalgojuma vai kompānijas prestiža dēļ, un jāatzīst sev, vai  šis iemesls pats par sevi ir pietiekams, lai atmestu ar roku citai tikpat labai iespējai, vai tomēr tas ir vesels komplekts. Dažiem pietiek ar to vien, ka intuitīvā līmenī jau no pirmā soļa pāri durvju slieksnim rodas sajūta, ka esam savā vietā, kamēr citiem nepieciešama rūpīga visu par un pret analīze.
 

Ja nu patiešām pat pēc ilgām un dziļām pārdomām tu vēl nespēj izlemt par labu vienam vai otram, met monētu. Kamēr monēta būs gaisā, tu visu sapratīsi. :)


 


 

3x3 soļi, kā iegūt darbu, pēc kura tu tiecies


Darba meklēšana
Skatīts: 15157
 
Būt labākajam amata kandidātam parasti nozīmē pārspēt visus citus darba intervijā. Ja tev ir nepieciešamās prasmes, zināšanas un pieredze konkrētā darba pienākumu izpildei, tavs uzdevums ir intervijas laikā veiksmīgi pierādīt darba devējam, ka viņš iegūs visvairāk, ja izvēl...
 
 

Kā uzvesties darba intervijā?


Darba meklēšana
Skatīts: 70272
 
Ir saņemts kārotais zvans no potenciālā darba devēja vai personāla atlases uzņēmuma, un jūs uzzināt, ka esat uzaicināts uz tikšanos. Ko tālāk?
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv