Tu un darbs

 
 
Autors: Digna Škapare

Kā nesāpīgi atgriezties darbā pēc atvaļinājuma


Tu un darbs
Skatīts: 20323
 

Vasarā, jo īpaši karstā un saulainā laikā, pilnvērtīgi koncentrēties darbam kļūst grūtāk nekā ierasts, jo jau pusdienlaikā domās esi ar ģimeni pie jūras, un mieru nedod arī atvaļinājuma vai ceļojuma plānošana. Vēl jo smagāk ir redzēt mazāku rosību biroja virtuvē un tukšāku autostāvvietu, kas skarbi norāda uz to, ka citi kolēģi jau bauda atvaļinājumu, kamēr tev savējais vēl jāgaida... Laiks saliek visu savās vietās, un pēc pāris nedēļu cītīga darba arī tu tiec ilgi gaidītajā brīvsolī, taču sāpīgākais vēl ir tikai priekšā - pēc Karību palmu vai piemājas ozolu paēnā nogulētas nedēļas var būt diezgan grūti atkal iesēsties biroja krēslā, un jūras šalkoņu nomainīt pret neskaitāmiem telefona zvaniem. Asaras no rītiem, domas par atlūgumu vakarā, smagas iekšējās cīņas caurām dienām - kā ar to tikt galā?


 

1. Miega režīms

 

Protams, pirmās atvaļinājuma dienas tu drīksti ļaut sev pagulēt ilgāk nekā ierasts, izbaudīt nesteidzīgus rītus un līdz pusdienlaikam pastaigāt pidžamā, tāpat arī palikt ilgāk augšā, skaitot zvaigznes, izbaudot pusnakts peldes vai lasot tik ilgi kaudzē krātās must read grāmatas. Taču visas vēlās ballītes un nakts braucienus labāk ieplāno atvaļinājuma sākumā un vidū, atvaļinājuma noslēgumu veltot sava miega režīma sakārtošanai, laicīgi dodoties pie miera un ceļoties tajā pašā laikā, kad parasti celies uz darbu, citādi pirmā darba diena pēc brīvdienām tev var izvērsties par miegainu, neproduktīvu murgu.

 

2. Nezaudē saikni ar realitāti

 

Tev nav katru dienu jāzvana uz darbu un jājautā, kā viņi tiek bez tevis galā, vai uz pludmali jāņem līdzi planšetdators, lai turpinātu atbildēt uz e-pastiem vai lasītu ziņas, taču ik pārdienas nenāks par ļaunu līdz ar brokastu kafijas baudīšanu pārlasīt galvenās aktualitātes tavā nozarē un pasaulē vispār. Nedēļu vai divas pavadot savā, ar apkārtējo pilnīgi nesaistītā pasaulē, atgriežoties tev būs diezgan grūti saprast, kas vispār notiek, nemaz nerunājot par vienkāršu iesaistīšanos sarunās vai spēju uztvert sekojošos, no iepriekšējiem notikumiem izrietošos, jaunumus.

 

3. Nesteidzies atpakaļ

 

Parūpējies, lai tev būtu vismaz viena - divas dienas, lai atpūstos no atpūtas, aprastu ar domu par darbu un pamazām pārslēgtos uz ierasto režīmu. Nemoki sevi, no fantastiska ceļojuma atgriežoties pēdējā brīdī, un taisnā ceļā no lidostas dodoties uz darbu. 

 

4. Lūdz kolēģu palīdzību

 

Pirms došanās atvaļinājumā palūdz kolēģiem visu svarīgāko informāciju, kas tieši vai netieši attiecas uz tevi, tavas prombūtnes laikā atzīmēt vienā sarakstā. Ar to tu iepazīsies uzreiz pēc atgriešanās darbā, par katru punktu varēsi palūgt papildus komentārus, un būsi lietas kursā par visām aktualitātēm, tādējādi izvairoties no neveiklām situācijām, kaut ko izdarot nepareizi tikai tāpēc, ka kāds aizmirsis tevi laicīgi informēt. 

 

5. Multi-taskingu atstāj nākamajai nedēļai

 

Ilgāku laiku esot prom no darba, atgriešanās pie veicamajiem darbiem var būt mulsinoša un saspringta. Lai arī uz prombūtnes laiku taviem uzdevumiem pieslēgušies kolēģi, tevi droši vien sagaidīs kaudze neatbildētu e-pastu, atgādinājumu lapiņu un iekavēto ikdienas darbu. Nekādā gadījumā nenotici sev, apņemoties ķerties darbu kaudzei klāt no abiem galiem! Vispirms iepazīsties ar jaunāko informāciju, nokārto degošos jautājumus un pakāpeniski paveic visu parējo. Stāstu par saviem atvaļinājuma iespaidiem atstāj pusdienlaikam vai kādai brīvākai pēcpusdienai uz nedēļas beigām.  

 

6. Atgriezies ne tikai darbā

 

Miega režīms sakārtots, iekavētie darbi izdarīti, bet savādā sajūta palikusi. Tikai pirmo nedēļu tu vari attaisnoties ar frāzi Man tikko bija atvaļinājums, tev pēc iespējas ātrāk jāsāk dzīvot normālu dzīvi. Dodies uz sporta zāli tajā pašā laikā, kurā pirms atvaļinājuma. Dari mājas darbus tāpat kā pirms tam. Tiekoties ar draugiem un stāstot par lielisko atpūtu, neaizmirsti, ka šajā laikā arī viņu dzīves turpinājās, tāpēc pavaicā, kā gājis viņiem. Ja ierastajā ritmā notiks visas tavas lietas, ne tikai darbs, būs vieglāk sapurināties un ar pilnu sparu mesties iekšā jaunos darbos, un tu nepavadīsi dienas, ar vienu kāju un aizvērtām acīm cenšoties atgriezties bezrūpīgajā laika posmā, kurš jau pagājis.

 
 

7. Pagarini atvaļinājumu

 

Brīvdienās ar tevi droši vien notika kas tāds, ko tu vēlētos izbaudīt vēl un vēlreiz, ja ne pat katru dienu. Palmas pie mums neaug un jāstrādā vien būs, taču ir sajūtas, kuras tu vari sev sagādāt regulāri. Ja tu izbaudīji deju vakarus, piesakies deju kursiem, un katrs solis tev atgādinās par karsto temperamentu, ko sajuti, dejojot savās brīvdienās, piemēram, flamenko Spānijā. Ja tevi apbūra visur skanošā melodiskā itāļu valoda, sāc to apgūt. Iegādājies jauniepazītās virtuves pavārgrāmatu un atgādini sev un savai ģimenei par brīvdienām katras kopīgās maltītes laikā. Izšķiro labākās bildes un izveido fotoalbumu. Sāc plānot nākamās brīvdienas - laicīgi rezervējot aviobiļetes un viesnīcas numuru, tu ietaupīsi naudu, ko varēsi izmantot citām aktivitātēm, sagādājot sev vēl krāšņāku un iespaidiem bagātāku atvaļinājumu.

 

Lai skaists atvaļinājums un nesāpīgas pirmās darba dienas! :)


 

Apskaušanās likumi.


Tu un darbs
Skatīts: 19658
 
Arvien biežāk uz ielas, skolās, kafejnīcās un visās iespējamās citās vietās redzam cilvēkus, kuri satiekoties vai atvadoties apskaujas. Ir ļaudis, kas apskaujas visur un ar visiem, taču, lai cik jauka un pozitīva šī tendence nebūtu, lielā apskaušanās mīlestība var radīt diezga...
 
 

Labrīt! Un darba diena var sākties!


Tu un darbs
Skatīts: 14668
 
Rīts darbā. Kāds kā nagla ir klāt pāris stundas pirms sākuma, jo "darba taču ir tik daudz". Cits punktuāli ierodas 15 minūtes agrāk, ieslēdz datoru, palasa ziņas, padzer kafiju un noteiktajā laikā ir gatavs sākt. Cits elsodams iemetas krietnu laiku pēc tam, kad citi sākuši svīst ...
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv