Darba meklēšana
Tu un darbs
Tavai izaugsmei
Stress darba vietā. Kā tikt ar to galā?
Tu un darbs
Skatīts: 20290
Jūs jūtaties kā zibens ķerts? Varbūt tā ir tikai jauna iemīlēšanās? Patiesībā stress ir ne tikai negatīvs. Kas jādara, lai kādu dienu stress nenogāž mūs no kājām? Mums ir daži ieteikumi. Pirmais no tiem - nekad nenonākt stresa situācijā. Ja nu tomēr gadās, tad izlasiet padomus, kuri var Jums izglābt dienu!
1. PAŅEM PAUZI
Pirms ķeries no viena darba uzdevuma pie nākamā, paņem 10 minūtes brīvas. Tajās pasērfo internetā. Zinātnieki izpētījuši, ka tieši tik daudz laika, pavadīts internetā, palīdz samazināt stresu, uzlabot smadzeņu darbību un pat palielināt darba produktivitāti.
2. KUMELĪŠU TĒJA
Brīdī, kad sevi jau pavisam grūti noturēt kaut kādos emocionālajos rāmjos, pagatavo sev kumelīšu tēju. Tā samazinās stresu, uzlabos asinsspiedienu un elpošanas sistēmu.
3.DZIĻĀ ELPOŠANA.
Stress ātrāk rodas arī tāpēc, ka pa dienu saņem pārāk maz skābekļa. Smadzenēm trūkst skābekļa, tev ir grūti koncentrēties, toties viegli krist panikā. Izdari desmit dziļas ieelpas, un tikpat daudz dziļas izelpas. Vai vēl labāk – atrodi laiku 30 minūšu pastaigai svaigā gaisā.
4. KĀRTĪGAS PUSDIENAS.
Ļaujies pusdienlaikam. Ne tikai tam, kuru pavadi pusdienojot, bet arī 15 minūšu atpūtai neko nedarot. Speciālisti aprēķinājuši, ka smadzenēm pilnīgi pietiek ar 15 minūšu atpūtu, lai pēc tam atkal pilnvērtīgi mestos iekšā darbos.
5.SPORTS
Ideālā variantā vakaros – sporta klubs. Arī fiziska slodze ir labākais ierocis cīņai ar stresu. Vingrojot sasprindzinājums atbrīvojas, organisms izlādējas, un tas piepildās ar apmierinājuma hormoniem. Ja neizdodas katru vakaru sportot, tad izmantojiet jebkuru iespēju kāpt pa trepēm, doties pie klienta ar kājām un kustēties.
Lai mums visiem foršas darba dienas!
Rīts darbā. Kāds kā nagla ir klāt pāris stundas pirms sākuma, jo "darba taču ir tik daudz". Cits punktuāli ierodas 15 minūtes agrāk, ieslēdz datoru, palasa ziņas, padzer kafiju un noteiktajā laikā ir gatavs sākt. Cits elsodams iemetas krietnu laiku pēc tam, kad citi sākuši svīst ...
Jāatzīst, ka internets ir daļēji anonīma vide un neviens nevar būt pasargāts no negodīgu cilvēku rīcības. Tāpēc mēs rekomendējam ievērot dažus principus, kas šos riskus ievērojami samazinās.