Tu un darbs

 
 
Autors: Evija Šalte

Padomi kā atrast darbu


Darba meklēšana
Skatīts: 35624
 1. Sagatavojiet tādu CV, kādu Jūs pats vēlētos saņemt.

Lai tas nepazustu lielajā pieteikumu gūzmā, atrodiet kā sevi īpaši izcelt, jo CV ir Jūsu darba intsruments sava sapņu darba atrašanā, tā ir Jūsu vizītkarte un Jūsu pārdošanas prezentācija.

2. Uzsveriet ieguvumus!

Uzsveriet ieguvumus,kādus Jūs spēsiet dot uzņēmumam, papildus informācijai par paveikto. Darba devējs mēģinās izprast, ko Jūs spēsiet sniegt uzņēmumam. Pārdodiet sevi!3. Neizmainiet sevi sīknaudā!

Apzinieties, kādu darbu Jūs meklējat. Nejēdzīgi sūtīt CV uz jebkuru darba piedāvājumu, cerībā, ka Jūs aicinās uz interviju. Vēlaties kļūt slavens kā darba meklētājs, kas piesakās visiem un visur? Taupiet spēkus.4. Nezaudējiet laiku!

Turpiniet, kā līdz šim izskatīt darba sludinājumu portālus. Dariet to katru dienu un drīz ievērosiet likumsakarības - kādas prasības ir noteiktu veidu amatiem, cik bieži noteikti uzņēmumi izsludina vakances. Informēts  - tātad apbruņots. Sekojiet sociālajos tīklos darba meklēšanas / sludinājumu kontiem. Darba meklēšana arī ir darbs!
5. Esiet gatavi darba intervijai!

Turiet pa rokai savu iknedēļas plānotāju, atbildiet uz telefona zvaniem Vai Jums gatava izejamo drēbju (darba intervijai, protams) kārta un vai aksesuāri ir kārtībā? Visam jābūt pieejamam pēc "pirmā sauciena" uz interviju.6. Esiet informēti!

Skatieties portālus / lasiet žurnālus / klausieties radio , bet ne apskatīties "smieklīgs video par smieklīgu notikumu lielveikalā", bet gan būt lietas kursā par notiekošo - jaunumi ekonomikā , politikā, saimnieciskajā un kultūras dzīvē. Ja nav darba, tas nenozīmē, ka "mucā audzis, pa spundi barots". Mācieties. Internetā ir daudz bezmaksas grāmatu un mācību materiālu par jebkuru tēmu. Brīvs laiks ir iespēju laiks -  piedalieties visos bezmaksas semināros, ejiet cilvēkos.7. Uzaudzējiet biezu ādu.

Darba meklētāji parasti tiek nostādīti upura lomā, visvairāk par Jums ņirgājas tie, kuri nav pārliecināti par sevi, trīc par savu vietu un zina, ka tā var tikt daudz talantīgākam kandidātam - Jums. Ignorējiet vizsinīgus vīpsnus, veltītiem Jūsu centieniem atrast darbu, arī nestandarta centieniem.8. Izmantojiet prakses iespējas!
Nav noslēpums, ka uzņēmumi šādi taupa naudu, un prakse var izrādīties arī nevajadzīgo dokumentu pārstrāde atkritumos, apkalpojot papīru smalcināmo aparātu un nekā cita no uzņēmuma nebūsiet redzējis. Tas nekas - prakse nav sliktākais ieraksts, kurš rotā CV un nekad nevar zināt, vai uzņēmums kādreiz par Jums neaizmirsīs. Tiem, kas nav saskāries ar algotu darbu, prakse ir labs poligons, lai sāktu izprast darba tirgus spēles noteikumus, un ja paveicas - saprast darba ņēmēja ikdienu, uzzināt, cik maksā darba stunda, kādas amata kategorijas, atalgojums.9. Rūpējieties par savu fizisko formu - rīta rosme saviem spēkiem ir bez maksas.
Jums ir daudz laika - izgulieties un ievērojiet dienas režīmu. Jūs taču vēlaties izskatīties spēcīgs un spirgts, piedāvājot savu kandidatūru un pārliecinot, ka no visiem kandidātiem tieši jūs vismazāk slimosiet un enerģiskāk strādāsiet?10. Atrodiet prieku dzīvē.
Ieprieciniet kādu - cilvēku, dzīvnieku, varbūt pat istabas augu, parūpējoties, apveltot ar mīļu vārdu. Jums ir brīvs laiks? Lieliski! Jums noteikti ir kāds, saskarsme ar kuru bagātinās jūs vai nu garīgi vai arī radīs gandarījuma sajūtu, jo būsiet kādam devis ko labu? Palīdzējis ar labu vārdu? Ar praktisku izpalīdzēšanu? Protams, neaizraujieties ar filantropiju tādā mērā, ka aizmirstat galveno mērķi - sameklēt sev labu darbu.


 
 

50 nosūtīti CV, un vēl aizvien bez darba?


Darba meklēšana
Skatīts: 19862
 
Neskaitāmas reizes gan intervijās, gan karjeras konsultācijās, gan vienkāršās sarunās ar cilvēkiem izskanējusi frāze Es jau visu laiku visur sūtu to CV, un man neviens pat nepiezvana! Mēģinām skaidrot, kam pievērst lielāku uzmanību.
 
 

10 biežāk uzdotie jautājumi darba intervijās


Darba meklēšana
Skatīts: 82457
 
10 biežāk uzdotie jautājumi darba intervijās... un atbildes uz tiem! Pirms dodies uz darba interviju, izpildi mājasdarbu - sagatavo atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem!
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv