Tu un darbs

 
 
Autors: Evija Šalte

Labrīt! Un darba diena var sākties!


Tu un darbs
Skatīts: 14358
 

 

Rīts darbā. Kāds kā nagla ir klāt pāris stundas pirms sākuma, jo "darba taču ir tik daudz". Cits punktuāli ierodas 15 minūtes agrāk, ieslēdz datoru, palasa ziņas, padzer kafiju un noteiktajā laikā ir gatavs sākt. Cits elsodams iemetas krietnu laiku pēc tam, kad citi sākuši svīst darba dunā, un šim eksemplāram par katru kavējuma reizi ir pamatots, tēlains skaidrojums.

Kas būtu jādara, lai darba dienas rīts nebūtu traumatisks un noritētu mierīgi?
 
 

1. Jārēķinās ar darba vietas prasībām
 

Protams, vienmēr un visur jācenšas darbu nekavēt. Tomēr arī pārcensties nevajag. Kādas ir bosa prasības? Ja darbs sākas 8:00, ko tas nozīmē? To, ka Tev 8:00 tev jāatrodas biroja teritorijā, vai ari 7:45 jāierodas darbā, lai novilktu mēteli, padzertu kafiju un ieslēgtu datoru, un 8:00 sāktu klabināt taustiņus, runāt ar klientiem, utt.
 

2. Ievies darba dienas beigu rutīnu
 

Pirms dodies mājās, katru vakaru paskati nākamās dienas kalendāru, uzdvumus. Vai no rīta ir kas ieplānots? Jāsagatavojas? Jāizdrukā materiāli? Jāpārskata dokumenti? Centies sagatavošanas darbus paveikt vakarā, vai arī atceries, ka no rīta jāierodas agrāk vai vismaz savlaicīgi, lai nebūtu nepatīkami pārsteigumi, jo printeris atteicis darboties, dators neslēdzas iekšā, un uz Tevi gaida pārējie.
 
 

3.Tu esi pūce vai cīrulis?
 

Ideālajā pasaulē "pūces" iepriekšējā vakarā cenšas izdomāt, ko nākamajā dienā vilks mugurā uz darbu, ko ēdīs brokastīs, un vakarā pirms naktsmiera gan izgludinās drēbes, gan sakārtos virtuvi, lai rīta cēliens būtu maksimāli brīvs un nekas nekavētu iziešanai uz darbu. Savukārt "cīruļu" uzdevums būs aiziet gulēt laicīgi un zināt, ko vēlas apdarīt no rīta, pirms iziešanas uz darbu. Nesāc no rīta lietas, kuras nevarēsi pabeigt – piemēram, neslēdz iekšā veļas mašīnu, kuru nepaspēsi izkraut pirms iziešanas uz darbu.

Paskaties laika prognozes – varbūt transportam vajadzēs vairāk laika ka parasti?
 

4. Mundrums
 

Rīta rosme kaut 5 minūtes uzlabos asinsriti, tai skaitā smadzenes, palīdzēs uzturēt ķermeņa formu. 5 minūtes šķiet smieklīgi, bet, kad tās pareizina ar apmēram 240 darba dienām gadā, sanāk veselas 20 stundas, minūtes, kas veltītas sportam!

Brokastis IR jāēd. Smadzenēm ir nepieciešama degviela. Kofeīns – varbūt vajag, varbūt nevajag. Katram individuāli.

Iepriekšējā vakarā un naktī bija ballīte? Melna tēja ar cukuru un citronu lieliski palīdz pret galvassāpēm un aizvietos ķīmisku tableti. Tavs uzdevums ir kaut kā nodzīvot šo dienu darbā un – marš uz mājām izgulēties! Nākamajā dienā jau būsi formā.
 
 

5. Ja nu tomēr gadījies nokavēt:
 

Noteikti pabrīdini bosu par kavējumu – viņš tāpat uzzinās. Godīgi atzīsti savu vainu un noteikti apsoli atstrādāt nokavēto uz pusdienlaika rēķina vai palikt darbā ilgāk. Ja Tava novēlošanās iekavēs kāda cita kolēģa darbu, mēģini atrast sabiedroto kolektīvā, kurš palīdzēs un Tavā vietā atradīs failu, parakstīs biroja preču piegādes pavadzīmi, un tā tālāk. Par aizbildinājumiem - labāk nemelot - visi tāpat zina visu. Ar veselību var aizbildināties vienmēr, tomēr klusībā sarēķini, cik reizes pēdējā mēneša laikā Tev bijuši "galvas reiboņi" vai "vīruss".

 

 

 
 
Atrast labu projektu vadītāju ir diezgan grūti, un lieliski projektu vadītāji sastopami vēl retāk. Nav nekāds pārsteigums, ka lieliskam projektu vadītājam jāspēj daudz vairāk, nekā ierindas darbiniekam. Zemāk - irdarbs.lv apkopojis desmit lietas, ko lieliski projektu vadītāji dara ...
 
 

9 pazīmes, ka Tev ir izdegšanas sindroms


Tu un darbs
Skatīts: 23688
 
Izdegšanas sindroms ir fiziskā un garīgā izsīkuma stāvoklis, kad cilvēka spējas strādāt ir izsmeltas un nogurumu vairs nevar ignorēt. Izdegšana pielavās pamazām, sākumā cilvēks jūt, ka mainās ierastais darba ritms, pienākumu izpilde prasa vairāk spēka un pēc tam ir lielāks no...
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv