Tu un darbs

 
 
Autors: Digna Škapare

3x3 soļi, kā iegūt darbu, pēc kura tu tiecies


Darba meklēšana
Skatīts: 15033
 

Būt labākajam amata kandidātam parasti nozīmē pārspēt visus citus darba intervijā. Ja tev ir nepieciešamās prasmes, zināšanas un pieredze konkrētā darba pienākumu izpildei, tavs uzdevums ir intervijas laikā veiksmīgi pierādīt darba devējam, ka viņš iegūs visvairāk, ja izvēlēsies tieši tevi.

 

Sāc strādāt pirms intervijas!

 

1. Izveido savu intervijas stratēģiju. Padomā, ko tu pats gaidītu no kandidāta, ja tu būtu darba devēja vietā. Sagatavo atbildes uz intervētāja jautājumiem, kādus uzdotu tu pats, un novērtē, vai šādas atbildes tevi pārliecinātu. Tomēr, lai cik rūpīgi tu gatavotos, neaizmirsti būt dabisks - protams, tavs mērķis ir sevi pārdot, bet tu neej lasīt referātu par sevi.

 

2. Uzzini par uzņēmumu pēc iespējas vairāk un izvērtē, kā tavas spējas atbilst darba devēja prasībām. Intervijas laikā uzdod jautājumus, izrādot interesi par uzņēmuma darbību un savu iespējamo lomu tajā, bet neieņem intervētāja lomu un neaizmirsti, ka galvenokārt uz jautājumiem ir jāatbild tev! 

 

3. Paroc vēl dziļāk - noskaidro uzņēmuma tuvākos konkurentus, atrodi līdzīgo un atšķirīgo viņu darbībā, un piedāvā savus risinājumus, kā pietuvoties konkurentiem (ja uzņēmums, uz kuru tu dodies, atrodas otrajā pozīcijā) vai kā palielināt pārsvaru nozarē (ja uzņēmums, uz kuru dodies, ir līderis savā lauciņā).


 

Domā līdzi!

 

4. Sagatavo īsu stāstu no savas pieredzes, ar kuru pierādīt savas spējas, kas nepieciešamas darbam, uz kuru tu pretendē. Īsi apraksti lielākos sasniegumus savā iepriekšējā darbā. Izvairies no vispārinājumiem! Esi konkrēts un neizplūsti emocionālā stāstījumā un personiskās detaļās.

 

5. Uz intervētāja jautājumiem atbildi godīgi. Ja tev nav pieredzes ar, piemēram, kādu darbā lietojamo datorprogrammu vai sen neesi lietojis angļu valodu, tā arī pasaki, uzreiz norādot savu gatavību mācīties un pilnveidoties, un pamatojot to ar piemēru, kā esi guvis jaunu pieredzi un apguvis jaunas prasmes iepriekšējā darbā. Pasniedz lielo vēlmi mācīties kā vienu no savām stiprajām pusēm. 

 

6. Izturies pozitīvi un profesionāli. Saģērbies mazliet labāk nekā parasti, lai vairotu pārliecību par sevi. Neaizmirsti par labām manierēm. Iekārtojies ērti, lai neradītu lieku saspringumu. Pievērs uzmanību savai ķermeņa valodai, jo intervētājs tevi vēros tikpat uzmanīgi, cik klausīsies tajā, ko tu saki. Uzturi acu kontaktu, nevis pēti skatu aiz loga vai savus nagus, un neaizmirsti smaidīt!

 

Turpini strādāt arī pēc intervijas!

 

7. Dienu pēc intervijas uzraksti īsu e-pasta vēstuli, kurā pasakies par tev veltīto laiku, un piemini, ka priecāsies saņemt uzaicinājumu arī uz nākamo kārtu. Vēlreiz uzsver savu vēlmi strādāt šajā uzņēmumā un to nozīmīgo pienesumu, kādu viņi saņems, pieņemot darbā tieši tevi. Neaizraujies!

 

8. Intervijas laikā klausies uzmanīgāk kā jebkad, un centies atcerēties visu, kas tev tika pastāstīts par darba pienākumiem un nepieciešamajām prasmēm, un kas nebija minēts darba sludinājumā.  Padomā, pie kā tu vari piestrādāt līdz nākamajai intervijas kārtai. Atrodi to programmu, ar kuru vēl neproti strādāt, un izpēti to, gūsti vismaz priekšstatu. Iemācies 30 jaunus vārdu angļu valodā, paklausies ārzemju ziņas, parunā ar mājiniekiem angliski. 

 

9. Ja pirms otrās intervijas kārtas tev tiek dots kāds uzdevums, piemēram, sagatavot prezentāciju, sāc strādāt pie tā, tiklīdz saņem uzdevumu. Nekādā gadījumā neatliec to uz vakaru pirms intervijas! Dari to tik rūpīgi un atbildīgi, it kā tev par to jau maksātu. Šī var būt svarīgākā prezentācija tavā dzīvē! 


 
 
Kad pēc kārtējā nosūtītā pieteikuma uz kādu amatu un gaidpilnām nedēļām tu atkal aizver atteikuma vēstuli, tu droši vien nodomā: Nu, kādam man galu galā jābūt, lai šis atteikums būtu pēdējais? Kas vēl man ir jādara, lai beidzot pārspētu citus kandidātus?
Skriet ies...
 
 

Kā rakstīt CV?


Darba meklēšana
Skatīts: 39492
 
Padomi, kā sastādīt pārliecinošu CV, lai pārliecinatu potenciālo darba devēju, ka tieši Jūs esat atbilstošākais kandidāts izsludinātajai vakancei.
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv