Tu un darbs

 
 
Autors: Evija Šalte

Irdarbs.lv 10 padomi darba meklētājiem – studentiem


Darba meklēšana
Skatīts: 13538
 


1. Plāno savu laiku!

Būtiski saprast, cik daudz laika varēsi veltīt darbam, lai spētu arī pilnvērtīgi iekļauties studijās un būt
 
aktīvs studentu dzīvē. Kad laika grafika rāmis izveidots, par savu vēlmi strādāt paud visos iespējamos veidos. Lai nebaida CV ailīte - pieredze, jo varbūt potenciālajam darba devējam būtiskas līdzšinējās iemaņas, bet tāpat, iespējams, viņš vēlas pats izskolot jaunos censoņus.

2. Esi orģināls!

Izgatavo interesantu CV, piešķir tam nestandarta vizuālo izskatu, nepieciešamības gadījumā pat humora dzirksti. Labu piemēru netrūkst arī internetā.

3. Prasi padomu!

Ja gramatika nav Tava spēcīgā puse, parādi savu CV lietpratējam. Pirmo iespaidu Tu vari atstāt tikai vienu reizi. Pat, ja ikdienā rakstību no Tevis negaidīs, prasīgākam darba devējam vismaz jau pirmajā mirklī neradīsies vēlme Tev ieteikt doties atpakaļ uz pamatskolu.

 
4. Esi pieejams!

Reģistrē savu CV visos karjeras portālos, kā arī seko tur ievietotajiem sludinājumiem. Sagatavo tādu CV, kādu pats vēlētos saņemt, aprakstot visas savas prasmes un iemaņas. Pat, ja būsi strādājis tikai skolas brīvlaikos, spējis organizēt savu ikdienu tā, lai būtu aktīvs sportā, ārpusklases aktivitātēs, iespējams, palīdzējis brīvprātīgajā darbā, tas viss darba devēja acīs var šķist kā pozitīvs priekšnosacījums Tavas kandidatūras izvēlei.

 

5. Interesējies!

Izdrukā savu CV, apstaigā dzīvesvietas vai augstskolas apkārtni, to atstājot potenciālajā darba vietā. Vēl labāk, ja uzreiz izdodas satikt, piemēram, picērijas vadītāju. Darbavietas tuvums atslogos Tavu budžetu, jo nevajadzēs pirkt transporta biļeti vai degvielu savam transportam. Darba meklēšana arī ir darbs. Pārdod sevi!   


6.  Domā plašāk! 

Ja Tu nestāsti draugiem un paziņām, ka meklē darbu, tad viņi nevar zināt, ka Tev tas ir nepieciešams. Mūsdienu zelta raktuve darba meklētājiem ir sociālie tīkli. Tur Tavu interesanto CV ar smaidīgu foto ieraudzīs simtiem cilvēku. Iedomājies sniega bumbas efektu, kad Tavs pasaulē labākais CV gaismas ātrumā sāk velties no viena profila uz nākamo. Ja vēl darba un karjeras portāls ar Tavu CV padalās, un to ierauga simtiem portāla sekotāju - darba devēju?

7. Izzini visas iespējas!

Aktīvi izmanto augstskolu karjeras centru iespējas. Bieži vien tajos viesojas zinoši eksperti, savas jomas profesionāļi, kuru redzējums Tev var gan noderēt, gan izveidoties ciešāks kontakts, rasties iespēja darba atrašanā.

 

8. Piesakies karjeras konsultācijām!

Piesakies uz karjeras konsultācijām, kur sapratīsi, kas Tev varētu labāk padoties, kā pareizi sagatavot savu CV utml.

 

9. Noslēdz līgumu!

Tu taču nenodarbojies ar filantropiju, un, visticamāk, vēlme strādāt studiju laikā saistīta galvenokārt ar finansiālās neatkarības gūšanu vai palielināšanu. Ja nav darba līguma, mēneša beigās var nebūt tik gaidītā alga. Nemaz nerunājot par sociālajām garantijām, nenomaksātajiem nodokļiem utt.


10. Sāc ar mazumu!

Iespējams, darbs picērijā Tev šķitīs pārāk vienmuļš, taču iegūtās prasmes darbā ar cilvēkiem, spēja iekļauties kolektīvā un katru dienu noteiktā laikā ierasties darbā jau būs tas, ko gaida Tavs nākamais darba devējs - pieredze.


 

 

 

Divi darba piedāvājumi vienlaikus. Kuru pieņemt?


Darba meklēšana
Skatīts: 14021
 
Šobrīd darba tirgū ir tāda situācija, ka darba piedāvājumu ir vairāk nekā darba meklētāju, un darba devējiem krietni jāpacīnās, lai labākos speciālistus dabūtu tieši savā komandā. Un nereti gadās, ka aktīvi darba meklējumi rezultējas ar vairākām apmeklētām darba intervij...
 
 

Kādas ir iespējas atrast darbu pēc 50 gadiem?


Darba meklēšana
Skatīts: 19022
 
Gandrīz katrs, kurš pārkāpis 50 gadu vecuma slieksni, apgalvos, ka viņu skārusi depresija un bailes, un viņi nebūs kļūdījušies: saskaņā ar jaunākajiem datiem, cilvēki, kas dzimuši laika posmā no 1946. gada līdz 1964.gadam, ir zaudējuši pelnītspēju tieši savas nepārliecināt...
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv