Tu un darbs

 
 
Autors: Digna Škapare

Kā ietaupīt naudu, kuru tu pat nenojaut, ka tērē


Tavai izaugsmei
Skatīts: 16046
 

Mēs visi tērējam naudu. Daudzas pirmās nepieciešamības lietas mēs iegādājamies regulāri. Tā kā iztērēt naudu ir tieši tik vienkārši kā novilkt karti, arvien vieglāk kļūst to izdarīt neapzināti. Daudzas finansiālās saistības esam automatizējuši, tādējādi daļa mūsu naudas "iztērējas" pati, bez mūsu aktīvas līdzdalības.

 

Iepazīsties ar sešiem veidiem, kā ietaupīt naudu uz lietām, par kurām tu varbūt nemaz nenojaut, ka pārmaksā! 

Internets + TV + telefons

 

Pat, ja tu neskaties televīziju, vai, ja tev pat nav televizora, papēti šos kompleksos piedāvājumus. Bieži pieslēgt šos visus pakalpojumus no viena operatora ir izdevīgāk nekā pieslēgt vienu atsevišķu pakalpojumu no cita. Varbūt tev vajag tikai internetu, bet salīdzini cenas! Pie tam, šad tad tomēr var uznākt vēlme noskatīties kādu pārraidi, kas nav pieejama internetā - šādos brīžos tu patiesi novērtēsi iepriekš izdarīto izvēli par labu pakalpojumu komplekta pieslēgšanai.

 

Bezmaksas piegāde

 

Ja bieži pasūti preces internetā no ārzemēm, piegādes maksa par vienu sūtījumu nešķiet liela, taču ilgākā laika posmā tā sastāda pārsteidzoši lielu summu. Tāpat ar ziedu vai pusdienu un vēlo vakariņu piegādi - labāk tomēr padomā par šīm lietām laicīgi. Ziedus aizved pats personīgi, un arī pusdienas labāk pagatavo pats. Atliec šo piegādes summu katru reizi, kad aizved vai aizbrauc kaut kam pakaļ, un redzēsi reālu ietaupījumu!


Našķi

 

Ja tava darba vieta nenodrošina nebeidzamu uzkodu klāstu, ar ko našķoties pa dienu, tu droši vien regulāri pērc kafijas dzērienus, bulciņas un graudaugu vai šokolādes batoniņus tuvējā kioskā. Lai gan šie našķi paši par sevi nav dārgi, tomēr mēneša un gada griezumā tie sastāda prāvu summiņu: kafija + batoniņš vai smalkmaizīte vidēji izmaksā € 2,50. Ja našķojies katru dienu, nedēļā tie ir € 12,50, un gadā tu iztērē € 650 par našķiem vien! Labāk par savu vēderu un tā iegribām parūpējies no rīta, kafiju pagatavojot līdzi termokrūzē un no augļu groza paķerot pārīti ābolu.

 

Pārvērtē savu auto apdrošināšanu 

 

Ja tev ir auto un tu to apdrošini, iespējams, esi palaidis garām iespēju uz to ietaupīt. Rūpīgi izpēti savu aktuālo apdrošināšanas programmu un salīdzini to ar citu kompāniju piedāvājumiem. Varbūt kādas akcijas laikā esi paņēmis pilnu pakalpojumu paketi, no kuras tev patiesībā nepieciešams pavisam nedaudz, un tagad turpini par to maksāt? Vai vienkārši jau gadiem esi lojāls vienai kompānijai, un neesi apsvēris citas iespējas? Apzvani apdrošināšanas kompānijas, un piezvani arī savam pašreizējam pakalpojumu sniedzējam - ja liksi manīt interesi pāriet uz citu kompāniju, viņi noteikti piedāvās tev izdevīgākus nosacījumus.Gulbīti, gulbīti...

Pakustini savas kājiņas! Ja uz darbu dodies ar sabiedrisko transportu, izvērtē, vai attālums tiešām ir tik liels, ka citādi turp nokļūt nevari? Varbūt, pieceļoties stundu agrāk, tu vari iet uz darbu kājām vai braukt ar velosipēdu? Un tavas nedēļas nogales ballītes pamatīgi sadārdzina braucieni mājup ar taksi. Ballēties var un vajag, taču tu lieliski vari ietaupīt un piedevām vēl izvēdināt galvu pirms gulētiešanas, ejot mājup kājām, vai ar taksi nobraucot tikai pusceļu.


Turies pie saraksta

Vai esi pamanījis, ka gandrīz vienmēr, aizejot uz veikalu pēc maizes, piena vai pat tikai garšvielām, pārnāc mājās ar pilnu iepirkumu maisu? Audzini raksturu un neļaujies impulsīviem pirkumiem - tie bieži vien iztukšo tavu maciņu pat trīs reizes vairāk nekā tas, ko tev patiešām vajag. Uz veikalu vienmēr dodies ar sarakstu un stingri apņemies groziņā nelikt neko, kas tajā neietilpst.

 

 

Turīgo cilvēku ABC


Tavai izaugsmei
Skatīts: 14090
 
Ir tik daudz cilvēku, kuri vēlas kļūt bagāti un turīgi. Atšķirība starp turīgiem cilvēkiem un ne tik turīgiem ir tāda, ka turīgie cilvēki ir ne tikai vēlējušies kļūt turīgi, bet arī daudz ko izdarījuši lietas labā, lai pie savas bagātības tiktu. Mums dažkārt liekas- kas ...
 
 

Fitness darbīgiem cilvēkiem


Tavai izaugsmei
Skatīts: 16394
 
Tuvojas pavasara sezona, un teju katrs no mums kritiski skatās spogulī un apsola sev kaut kad drīz uzsākt diētu un sākt sportot. Taču, lai cik daudz dažādu tehnoloģiju risinājumu neienāktu mūsu dzīvē, lai to atvieglotu, šķiet, ka brīvā laika ikdienā kļūst arvien mazāk un mazā...
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv