Tu un darbs

 
 
Autors: Tavs darbs+Tu= viss kārtībā!

Tavs darbs+Tu= viss kārtībā!


Tu un darbs
Skatīts: 20201
 

Dažreiz cilvēki mums vaicā- kas liecina, ka ar manu dzīvi un darbu viss ir kārtībā? Te ir dažas pazīmes, kas liecina, ka ar Tavu dzīvi un izvēlēto darba vietu ir laba mijiedarbība.


Tev ir laba veselība


Nu jau tikai absolūts tumsoņa nav dzirdējis par psihosomatiskajām slimībām. Darbā mēs pavadām pietiekoši ilgu diennakts daļu un notiek ne tikai pienākumu veikšana, bet socializēšanās ar klientiem un kolēģiem. Organisms jūt, ja Tev viss ir apnicis, netīkams, kaitinošs, pat nīstams, pirms par to esi atzinies pats sev un zemapziņa metas Tev palīdzēt tikt vaļā no nevēlajiem apstākļiem un sāk streikot veselība, jo Tu neapzināti vēlies rast iespēju tikt prom no turienes. Vieglākos gadījumos tās ir regulāras galvassāpes, muguras sāpes, saaukstēšanās, pat herpes vīrusi. Līdz smagākajiem labāk nenonākt.Tu no rītiem mosties un sataisies uz darbu bez pūlēm


Šeit atkal ir darīšana ar zemapziņu. Ja no rītiem esi pamodies ar skaidru galvu, gatavs rīkoties un tā ir darba diena, nevis brīvdiena – viss ir kārtībā. Ja veikli, raiti veic rīta rutīnu un savlaicīgi esi izgājis uz darbu – viss kārtībā. Ja esi ieradies darbā možs un nav nepieciešama „pustonnīgā” kafijas krūze, lai vispār atlipinātu acis un kaut ko gausi sāktu čammāt pie rakstāmgalda – viss ir kārtībā!

Tevi interesē pusdienas laiks un pārtraukumi darbā 

Jā, jā, neviens nepārklausījās. Darbinieks, kurš heroiski tup birojā un pusdienās ir steigā apēsta sviestmaize turpat pie darba galda, jo „nav laika”, „negribas” un „nevar paspēt”, ne vienmēr ir čaklākā darbinieka titula ieguvējs. Tas var nozīmēt, ka ir zudusi interese par apkārtējo pasauli. Ka ir zudusi interese par sevi un savu veselību, ka ir regulāri kaut kas nepaspēts (un tas ir tāpēc, ka nīstams darbs nekad nevedas), ka ir pārņēmusi vienaldzība pret visu, un darbinieks vien mehāniski eksistē.

Tu plāno savus darbus

Kā zināms, augstākie spēki par mūsu plāniem pasmejas. Tomēr ir lietas, kuras var vismaz mēģināt sakārtot un sistematizēt – piemēram, savlaicīgi atzīmēt kalendārā datumus, kad jānodod regulārās (nedēļas, mēneša, utt.) atskaites, kad ir sapulces, kad atvaļinājumā dodas kolēģi (tas nozīmē, ka Tev brīvdienas tev nespīd), kad – boss (tātad dažas dienas pirms tam būs trauksmainas). Katras dienas beigās atzīmēt svarīgāko nākošajai dienai. Tas viss nozīmē, ka Tu skaties nākotnē, spēj psiholoģiski saistīt sevi ar savu darba vietu.
Tu atceries, ka īstā dzīve ir tur- ārā

Ja darbs ir netīkams, tas pamazām saēd ne tikai veselību, bet arī garu. Tev var sākties depresija, vai vismaz bezgalīgs nogurums, izdegšanas sindroms. Ja Tavs dienas režīms nav „Miegs – darbs – miegs” un esi spējīgs priecāties par slēpošanas izbraukumu, sapņot par pirtiņu vasaras vakarā pie dīķmalas vai veikalā iepirkt tērpu gājienam uz teātri vai ballīti, vai prātot, ko kur ar tuvajiem aiziet vakariņās vai kādu grāmatu šovakar lasīt – tātad dzīves garša nav zaudēta un viss ir kārtībā.Veiksmi darbā un tā turpināt! 
 
Lai cik ļoti mums patiktu mūsu darbs, un lai ar cik lielu prieku mēs to arī darītu, gadās, kad nepieciešams gluži vienkārši paņemt kādu brīvu dienu atelpai. Kad zvani uz darbu, lai pateiktu, ka šodien neieradīsies, var būt diezgan grūti izdomāt pietiekami nopietnu un ticamu attaisn...
 
 
 
Ir pienācis gada drudžainākais laiks. Dažiem Ziemassvētku pasākumi darba vietā jau ir notikuši, bet dažiem noteikti ir uzdots pienākums ātri saorganizēt ofisā darba ballīti Ziemassvētku noskaņā. Un, ja esi nozīmēts par atbildīgo svinībām darbā, tad esam sagatavojuši Tev īsu ...
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv