Tu un darbs

 
 
Autors: Evija Šalte

Katra mamma ir strādājoša mamma


Tu un darbs
Skatīts: 13554
 

Tuvojas māmiņdiena un es aizdomājos par mammām, kuras veiksmīgi apvieno darbu ar mīlošas sievas un labas mammas lomu. Karjeras konsultācijās bieži dzirdu frāzi no dažādiem cilvēkiem: man nav laika, es neko nepaspēju, es nevaru izdomāt ko es dzīvē vēlos, bet no strādājošām mammām šādu frāzi dzirdu diezgan reti. Un tas man lika aizdomāties par mammām. Par strādājošām mammām.

 
 

Mīts nummur 1

MAMMA, KURA "SĒŽ MĀJĀS", NESTRĀDĀ

 

Sabiedrībā valda uzskats, ka mammas, kuras "sēž mājās" tikai ar bērniem, nestrādā. Un kā vēl strādā! Kur ir tā robeža, kad varam pateikt, kura no mammām ir noslogotāka? Atļaušos teikt, ka tādas robežas nav. Tikai uzsvēršu, ka jebkura mamma ir strādājoša mamma. Mammas, kuras neiet uz biroju no 9:00 līdz 18:00 strādā mājās, jebkurš "neredzamais" darbs mājās ir DARBS. Es teiktu, ka mammas mājās strādājot kļūst par cilvēku-orķestri. Viņas spēj organizēt pusdienas, drēbju kārtību skapī, burtu iemācīšanu bērnam un vīra sagaidīšanu mājās ar siltām vakariņām. 

 

Mīts nummur 2

MAMMAS STRĀDĀ TIKAI DARBĀ

 

Sabiedrībā valda uzskats, ka laba mamma ar mazo "sēž mājās" vismaz līdz gada vecumam un tad viņa atgriežas "normālā" darbā un turpina savu dzīvi kā līdz šim, bet tā vairs nav "tāda dzīve". Kad mammas atsāk darba gaitas, viņām atsākas agrāki rīti, jo, lai mammas sapucētos uz darbu, viņām jāpieceļas pirms bērniem, jāsaģērbjas, jāuzkrasojas, jāpagatavo brokastis, tad jāpieceļ bērni, jāsaģērbj, iespējams, arī janogādā uz izglītības iestādēm un tad, tikai tad, mammas dodas uz darbu. Pirms mammas ierodas darbā, visticamāk, viņas jau ir "pastrādājušas" vismaz 2 vai 3 stundas. Nerunāsim par vakara cēlienu, jo mammas, pārnākot no darba, sāk otro maiņu- ar vakariņām, bērnu mājas darbu pildīšanu, ķirbja kostīma šūšanu un brīvdienu organižēšanu. Atcerēsimies, ka mammas strādā vismaz divās maiņās, jo mamma, pārnākot no darba ķeras jau pie nākamajiem "neredzamajiem" darbiem,un kā es dažreiz smejos- mazu bērnu mammas strādā arī nakts dežūrās.

 
 

Mīts nummur 3

MAMMĀM DARBS IR TIKAI ALGOTS DARBS 

Vai mamma, kurai ir savs neliels bizness, nav strādājoša mamma? IR! Zinu vairākas māmiņas, kuras ir uzsākušas savus biznesus tieši kopā ar bērniņa nākšanu pasaulē, viena ir bērnu apģērbu dizianere, pati izdomā, šuj un pārdod drēbes, paralēli organizējot mājas dzīvi. Ir vairākas mammas, kuras raksta blogu, piesaista reklāmdevējus un tādējādi nopelna ienākumus. Tiesa, tie ienākumi varbūt nav vairāki tūkstoši mēnesī, bet arī tas ir darbs. Bieži vien mamma sāk "strādāt" tad, kad bērni jau saldi čuč. Jo tas ir vienīgais brīdis, kad viņa ir pati ar sevi un arī tad viņa pamanās strādāt.

 

Mīts nummur 4

MAMMAS AR MAZIEM BĒRNIEM KAVĒ DARBU

 

Es teiktu, ka bieži vien jaunās māmiņas un mammas ar stāžu ir produktīvākie un organizētakie darbinieki. Protams, ar izņēmumiem. Jo mammas paralēli savai ikdienas darba dunai spēj saplānot bērna nogādāšanu uz hokeju, baletu un galvā ir tapis laicīgs plāns vakariņām. Viņas zina, kurā veikalā pa ceļam var nopirkt lauru lapas, jo tieši tās aizvakar beidzās. Viņas spēj noteikti paturēt galvā daudz informāciju. Iespējams, ka bērni slimo un tas var būt nepatīkami darba devējam, bet visticamāk mammām galvā ir plāns B, kurš atbalstīs un pieskatīs bērnu, lai mamma var pilnvērtīgi pievērsties darbam. Mammām ir liela pašmotivācija.

 
 

 

Mīts nummur 5 

MAMMA IR VISSKAISTĀKAIS DARBS PASAULĒ 

JĀ!JĀ!JĀ! Būt mammai ir visskaistākais, visatbildīgākais un daždien visgrūtākais darbs pasaulē. Bet, pat ja mēs nesaņemam atalgojumu naudas izteiksmē, mēs saņemam visdārgāko vētību: ārkārtīgi lielu beznosacījuma mīlestību. Un darbs "mamma" ir ārpus konkurences visiem veicamajiem ikdienas uzdevumiem, pienākumiem un atalgotiem darbiem. Mamma- tas ir tituls! 

Apskausim savas mammas māmiņdienā un pateiksim PALDIES par to, ka esam tieši tādi, kādi esam. Jo būt par MAMMU ir visskaistākais darbs pasaulē!
 

 

Apskaušanās likumi.


Tu un darbs
Skatīts: 19967
 
Arvien biežāk uz ielas, skolās, kafejnīcās un visās iespējamās citās vietās redzam cilvēkus, kuri satiekoties vai atvadoties apskaujas. Ir ļaudis, kas apskaujas visur un ar visiem, taču, lai cik jauka un pozitīva šī tendence nebūtu, lielā apskaušanās mīlestība var radīt diezga...
 
 
 
Kas var palīdzēt telemārketingā sasniegt labus rezultātus? Skaidrs kā diena, ka Tev jābūt ļoti neatlaidīgam, jāmīl runāt pa tālruni un jābūt entuziastam, bet ir vēl daži padomi, kas var palīdzēt būt produktīvam.
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv