Tu un darbs

 
 
Autors: Evija Šalte

Turīgo cilvēku ABC


Tavai izaugsmei
Skatīts: 15162
 

Ir tik daudz cilvēku, kuri vēlas kļūt bagāti un turīgi. Atšķirība starp turīgiem cilvēkiem un ne tik turīgiem ir tāda, ka turīgie cilvēki ir ne tikai vēlējušies kļūt turīgi, bet arī daudz ko izdarījuši lietas labā, lai pie savas bagātības tiktu. Mums dažkārt liekas- kas viņam nekait- viņam visur veicas, viņš tikai "sēž" savā amatā un saņem lielu naudas kaudzi, bet, iespējams, ka VIŅŠ ir izdarījis milzīgi daudz mājas darbus, lai "sēdētu" un "saņemtu". Kā atškiras domāšanas veids ļoti turīgiem cilvēkiem un kā rīkojas bagātie? Esam apkopojuši būtiskākās iezīmes.

 

 

1. TICIET TAISNĪGUMA LIKUMAM

 

Bagāti un turīgi cilvēki tic, ka viņi nopelna tik, cik daudz ir ieguldījuši savas pūles. Viņi nedomā, ka viņi savu darba samaksu SAŅEM, viņi saprot, ka nauda ir jānopelna un zina, ka viņi nopelna tik, cik daudz iegulda savas zināšanas, pūles un mērķtiecību, lai atalgojums būtu pēc iespējas lielāks. Viņi nav ieņēmuši "upura" lomu un nečīkst, cik alga maza, cik priekšnieks slikts, cik valdība nestabila. Bagāti cilvēki saprot, ka viss ir atkarīgs tikai un vienīgi no pašiem. Kamēr Jūs čīkstēsiet, tikmēr bagātie strādās un nopelnīs.

 

2. FOKUSĒJIETIES UZ MĒRĶI

 

Turīgi un mērķtiecīgi cilvēki koncentrējas uz mērķi, nevis uz šķēršļiem. Viņi nesaka: es nevaru, es nezinu, bet viņi iet un dara. Jo cilvēka iekšējie resursi ir neierobežoti un cilvēks var izdarīt jebko. Ja mēs sev sakām, ka mēs nevaram, tad mums ir taisnība, ja mēs sev sakam, ka mēs varam, tad arī tā ir taisnība. Katrs pats var izvēlēties savu patiesību. Viss ir vienkārši- ej un dari!

 

3. TIECIETIES AR VEIKSMINIEKIEM

 

Turīgi cilvēki nepavada laiku kopā ar cilvēkiem, kuri nemitīgi sūdzas par laika apstākļiem, savu laulāto draugu vai bērniem. Turīgi un veiksmīgi cilvēki ap sevi kultivē draudzīgu un veiksmīgu vidi, viņi neuztur sintētiskas attiecības. Turīgie cilvēki tā vietā, lai uzskatītu, ka dzīve ir briesmīga, atrod kaislību pret savu darbu un hobijiem. Lielisks piemērs ir ASV, kur imigrantiem ir 4 reizes lielāka iespēja kļūt par miljonāriem, nekā tiem, kas ir uzauguši šajā valstī. Galvenais iemesls? Kamēr iedzīvotāji runā par negatīvo šajā valstī, tikmēr iebraucēji saskata iespējas jaunā vietā.
 


4. APZINIETIES SAVU VĒRTĪBU

 

Veiksmīgi un turīgi cilvēki nebaidās sevi slavēt un uzsvērt savas stiprās puses, viņi veicina apzinātību un vairo pozitīvismu sevī un apkārtējos. Viņi nenodarbina savu prātu ar to, kā nodzīvot no algas līdz algai, bet viņi domā plašāk. Turīgu cilvēku prātus nenodarbina sīkas problēmas, viņi risina lielas lietas ar piecgades plānu.

 

5. PROBLĒMAS IR IZAICINĀJUMI

 

Turīgie cilvēki problēmas uztver kā izaicinājumus, viņi paņem no katras dzīves situācijas kādu mācībstundu, bet nedzīvo pagātnē. Nedzīvo pārmetumos par to, kā vajadzēja rīkoties. Katra pieredze ir pieredze, paņem visu labo, ko var paņemt un dodas tālāk. Arī grūtības dzīvē jāuzņem kā dāvana- ar pateicību, jo tad mēs varam iemācīties kaut ko jaunu, kas dzīvē noderēs.
 

6. DOMĀ GAN-GAN

 

Cilvēki ar nabadzīgāku dzīves domāšanas veidu vienmēr domās, ka var izvēlēties vienu lietu, vai var dzīvot tikai tā, lai nomaksātu rēķinus, respektīvi, viņi domās VAI NU- VAI NU kategorijā, ka no divām izvēlēm jāizdara viena, turīgi cilvēki domās GAN-GAN kategorijā, viņi meklēs un atradīs risinājumus, kā iegūt visas lietas, ko viņi vēlas. Piemēram, ja mums ir 800 euro, mēs varam aizlidot ceļojumā uz Horvātiju vai Šveici, jo uz abām vietām par šo summu iegādāties braucienu nebūtu iespējams, tad cilvēks ar ierobežojošu uzskatu vērtību sistēmu izvēlēsies to vienu galamērķi (VAI NU-VAI NU), bet turīgs cilvēks vēlēsies nokļūt gan Horvātijā, gan Šveicē (GAN-GAN), un izdomās, kā iegūt abus braucienus.
 


7. IZGLĪTOJIES UN AUDZ

 

Turīgi cilvēki nepārtraukti izglītojas- vismaz vienu stundu dienā lasa grāmatas, apmeklē pašizaugsmes seminārus un maina sevi, nevis dusmojas uz apkārtējo pasauli. Maina savus uzskatus, izskauž sevī negatīvās īpašības, neapskauž citus cilvēkus par viņu veiksmi, bet paši rīkojas. Tāpat bagāti cilvēki sporto, meklē atbildes uz jautājumiem, ir zinātkāri, interesējas par apkārt notiekošo.

 

8. PLĀNS ILGTERMIŅĀ

 

Pasaules bagātākie cilvēki vienmēr ir plānojuši savu dzīvi, viņiem piederējušas pasaulē trakākās idejas, visneiedomājamākie sapņi, ilūzijas, bet tas ir bijis viņu plāns ilgtermiņā. Turīgiem cilvēkiem ir plāns A, plāsn B un arī plāns C vismaz uz 10 gadiem. Ko savās domās sēsi, to savos darbos pļausi.

 

8 paradumi, kurus ieviest pirms gulētiešanas


Tavai izaugsmei
Skatīts: 11334
 
Tas, ko tu dari pirms gulētiešanas, ļoti ietekmē tavu garastāvokli, noskaņojumu un arī miega kvalitāti. Jebkura nodarbošanās pirms miega ietekmē tavu enerģijas līmeni nākamajai dienai. Intervējot veiksmīgus cilvēkus, esam apkopojuši paradumus, kurus uz sasniegumiem vērsti cilvēki...
 
 

Kā pelnīt nestrādājot?


Tavai izaugsmei
Skatīts: 48212
 
Ir daudz vienkāršu veidu, kā pelnīt naudu, nekur nestrādājot, taču tam nepieciešamas zināšanas un inteliģence. Te būs daži padomi iedvesmai.

 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv