Tu un darbs

 
 
Autors: Digna Škapare

Kā pārdzīvot pirmo nedēļu jaunā darba vietā


Tu un darbs
Skatīts: 20640
 

Izturētas vairākas satraukuma pilnas interviju kārtas, saņemta pozitīva atbilde, un... trakākais vēl ir tikai priekšā! Pirmie trīs mēneši jaunā darba vietā ir kā darba intervijas pagarinājums - tev jāturpina sevi pārdot un jāpierāda, ka darba devējs izdarījis pareizo izvēli, pieņemot darbā tieši tevi. Kas jāizdara pirmajā darba nedēļā, lai šo laiku pārciestu pēc iespējas veiksmīgāk?


 

IEPAZĪSTINI SEVI

 

Uzņemies iniciatīvu, iepazīstoties ar kolēģiem. Sasveicinies liftā, virtuvē un vannasistabā. Ne visiem būs laiks atnāk iepazīties ar jauno darbinieku, tāpēc aizej tu pie viņiem! Sāc ar tiem, kas tev ir vistuvāk, ar cilvēkiem, ar kuriem tu diendienā strādāsi kopā. Arī viņi priecāsies, ja sadarbību sāksiet uz pozitīvas un draudzīgas nots, jo jūs pavisam tieši ietekmēsiet viens otra darbu.

 

SADRAUDZĒJIES AR PIEREDZĒJUŠU DARBINIEKU

 

Katrā kompānijā ir sava valoda un iekšējie joki. atrodi cilvēku, kurš tev palīdzēs apgūt kolektīva nerakstītos likumus un uzņēmuma politiku. Pie tam, tev noteikti vajadzēs kādu, kam pajautāt, kur meklēt piezīmju lapiņas vai zīmuļus. Jautāt tādus sīkumus priekšniekam... īsti... nevajadzētu :)

 
 

NOSKAIDRO PAMATUZDEVUMUS UN DETAĻAS

 

Piesaki savam priekšniekam īsu tikšanos. Noskaidro, kas tieši no tevis tiek gaidīts pirmās nedēļas, mēneša un trīs mēnešu griezumā. Ja esi vadošā amatā, dari zināmu saviem padotajiem, ko tieši tu sagaidi no viņiem - sākot ar komunikācijas stilu, beidzot ar darba laiku, ar to jātiek skaidrībā jau pirmajā nedēļā.

 
 

SADZĪVISKIE SĪKUMI

 

Pajautā, kur ir kafija - tā pavisam vienkārši uzzināsi arī pārējos nerakstītos sadzīves likumus. Un ņem tos vērā! Kurš mazgā traukus? Kuri plaukti ir kopējie? Vai mēs šķirojam atkritumus? Esi informācijas sūklis, un uzmanīgi vēro, kā dara apkārtējie. Pajautāt, kā lietot šo mikroviļņu krāsni vai kafijas automātu, nav nekas slikts.

 
 

IZMANTO IESPĒJU MAINĪTIES

 

Tā kā šobrīd tu saskaries ar lielu jaunas informācijas apjomu, izveidot jaunus ieradumus un kļūt punktuālākam un organizētākam jaunā vidē būs vienkāršāk. Tāpat arī šis būs īstais brīdis pārkāpt visus pagātnes klupšanas akmeņus. Ja tu nemācēji efektīvi plānot savu laiku, jaunie darba pienākumi tev palīdzēs to ātrāk apgūt!

 
 

IEPAZĪSTI JAUNO APKĀRTNI

 

Vai tu zini, kur ir tuvākais bankomāts? Un kur aiziet pusdienās, kur ir garšīgākā kafija un labākā atmosfēra biznesa pusdienām? Neaizmirsti atrast arī tuvāko aptieku un pasta nodaļu - to visu tev var ievajadzēties darba dienas vidū.


 
 
Kad mēs augām, zāle bija zaļāka un debesis zilākas un jaunajiem pienākumu nav, tikai tiesības! Bet jūs, iesīkstējušie kolēģi, kuri strādā šeit tikpat ilgi, cik rakstāmgaldi, vispār vairs nekā nesaprotat! Skan pazīstami, vai ne? Darbā ir jāsadzīvo visiem – komanda ir atlasī...
 
 

Baumas darba vietā


Tu un darbs
Skatīts: 18883
 
Kā pārvaldīt un novērst tās? Baumas nav profesionāla rīcība un tās darba vietā samazina darba produktivitāti. Bet bieži uzņēmumā iekšējo kultūru nosaka uzņēmuma vai struktūrvienības vadītājs. Ja Jūs neesat bijis upuris baumām, visticamāk, ka pats esat piedalījies baumoša...
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv