Tu un darbs

 
 
Autors: Evija Šalte

Veiksme mīl veiksmīgos!


Tavai izaugsmei
Skatīts: 17259
 

Dzīvē, tāpat kā biznesā, ir cilvēki, kuri nezina, kas ir bremžu pedālis, un ir cilvēki, kuri tur kāju tikai uz bremzes pedāļa. Ir cilvēki, kuri dienu no dienas tikai to vien dara kā sūkstās, un ir cilvēki, kas to vien dara kā sasniedz savus mērķus vienu pēc otra.

Veiksme ir kas vairāk par ideju, tas ir stāvoklis, kādā ir prāts. Lai gan panākumi ir relatīvi katram indivīdam, atslēga uz tiem slēpjas uzvedībā, ar kuru Jūs izvēlaties savu dzīves ceļu un izmantojat tās sniegtās iespējas.

Vai tas būtu dzīvē vai uzņēmējdarbībā – nepieņemiet neko par pašsaprotamu – izmantojiet sniegtās iespējas maksimāli efektīvi. Šeit minēti 9 veidi, kā būt veiksmīgam biznesā un dzīvē.INTUĪCIJA

Intuīcija ir iedzimtas sajūtas. Tā parasti uzrodas nejaušās, spontānās situācijās, kad vismazāk to gaidām, bet tieši šādās reizēs tā arī ir visvairāk nepieciešama. Nav veida, kā šo instinktu ieslēgt vai izslēgt, tomēr, kad atrodamies „kutelīgās” situācijās, intuīcija ir visuzticamākais veids, kā no tās izkļūt. Intuīcija ir īpaši noderīga, kad iepazīstamies ar cilvēkiem – instinktīvi jūtam vai varam paļauties uz šo cilvēku. Ja jūtam negativitāti par konkrētu personu vai situāciju, nešaubaties, ka kļūdāties. Iespējams, mēs pilnībā neizprotam šo instinktu, bet pajautājiet sev – cik bieži intuīcija Jūs ir pievīlusi?

ESI ATVĒRTS

Cilvēkiem patīk atrasties savā komforta zonā, kad darām lietas tā, kā mums tas ir ierasts. Tomēr laiki mainās un svarīgi, ka mēs saglabājam atvērtu prātu un elastību, kad runa ir par jaunām idejām un domāšanas veidu. Jo īpaši patiesi tas ir tad, kad runa ir par to, kā dzīvojam savu dzīvi. Nevajag mēģināt uzspiest savu dzīves pārliecību citiem. Tas, kas Jums ir derīgs, var būt nederīgs citiem. Esiet atvērti citu cilvēku domām, jo tuvakajā nākotnē var gadīties situācija, kurā Jūsu domāšanas veids nebūs piemērots.

 

PIEŅEM UN APGŪSTI JAUNO

Neviens nevēlas būt atpalicējs, jo nesaprot jaunās tehnoloģijas. Iespējams, Jūs varat dzīvot nedomājot par popkultūru, taču būs daudz grūtāk bez sekošanas līdzi tehnoloģijām. Iedziļinieties, kad runa ir par jauno tehnoloģiju izprašanu, tās tikai palīdz sekot līdzi laikam un būt mūsdienīgam, nepieļaujot stagnēt pagājušajā gadsimtā.


IZGLĪTO SEVI. NEPĀRTRAUKTI.

Fakts, ka esat beiguši augstskolu, nenozīmē, ka izglītošanās process ir beidzies. Dzīves pieredze būs labākie skolotāji. Skola ir devusi aptuvenu ieskatu, kāda būs reālā dzīve, bet Jūsu pieredze uz visiem laikiem iesakņos jaunas mācības Jūsu apziņā. Dodaties uz semināriem, atsvaidziniet savas zināšanas, vienlaikus mācoties ko jaunu. Tas ir svarīgi, lai attīstītu savas prasmes ārpus savas kompītnes istabas vai ofisa kabineta, kā arī palīdzēs Jums būt lietas kursā par visu notiekošo savā profesijā.


DOD, KAD VIEN VARI

Lieli panākumi saistīti ar lielu atbildību. Neuztveriet savus panākumus par pašsaprotamiem. Iespējams, Jūs esat ļoti smagi strādājis pie saviem panākumiem, bet apzinaties, ka tagad esat pozīcijā, kad varat palīdzēt tiem, kam veicies mazāk. Tas nenozīmē, ka jāatdod viss, kas Jums pieder, bet nevienam nesāpētu, ja Jūs sniegtu palīdzīgu roku. Ir cilvēki, kuriem dzīve nekad nesniegs lielo iespēju, kāda, iespējams, sniegta Jums. Palīdziet šiem cilvēkiem atvērt īstās durvis – tas ne tikai parādīs citiem, cik svarīgi ir palīdzēt, bet tas arī Jums pašam liks justies gandarītam. Kurš gan būtu domājis, ka ar tik nelielu piepūli var tik ļoti izmainīt kāda dzīvi.RŪPĒJIES PAR SEVI

Nav NEKAS svarīgāks par Tavu veselību. Nekādas bagātības nespēs nopirkt veselību. Ikviens vēlas operatīvi, maksimāli ātri un efektīvi veikt savu darbu, bet tas prasa pietiekamu atpūtu un pareizu uzturu, vēlams jo īpaši regulārās devās. Kaut arī ballēšanās un iedzeršana sagādā zināmu baudu, izklaidi un nepieciešamo adrenalīnu, pajautājiet sev: vai paģiras ir tā vērtas? Darbaspējas 60% apjomā vai 100% apjomā, tā varbūt atšķirība starp pabeigtu darbu šodien, vai atliktu darbu uz rītdienu.


CIENI APKĀRTĒJOS

Uzskati, hobiji, reputācija – dažas no personīgajām lietām, kas mums pieder. Neviens nevēlas sevi asociēt ar pompozu kundziņu, kas ieinteresēts tikai sevī. Jebkuras biznesas attiecības un draudzība balstās uz to pievienoto vērtību. Neviens nevēlas tikt izmantots, izturies pret citiem tā, kā izturētos pats pret sevi, mūžsenā patiesība – nenodari citiem to, ko pats nevēlies piedzīvot. Šāda attieksme var izrādīties noderīga ilgtermiņā, ņemot vērā, ka cilvēkiem ir ļoti laba atmiņa, kad jāatmin ļaunie pāridarījumi. Tikai tāpēc, ka kāds no apkārtējiem Tev nav noderīgs šobrīd, nenozīmē, ka viņa palīdzība Tev nebūs nepieciešama nākotnē. Tieši tāpēc svarīgi ir būt pieklājīgam un izturēties ar cieņu pret citiem.

 

ANALIZĒ

Dzīvē un biznesā būs daudz situāciju, kurās pieļausiet kļūdas, cenšoties sasniegt savu mērķi. Ja pēc šīm situācijām neanalizēsiet savu rīcību,var gadīties, ka skriesiet ar pieri sienā. Ir svarīgi, ka izsverat savas kļūdas, lai saprastu, kādu mācību no tā varētu gūt, un kā šo pašu kļūdu neatkārtot atkal un atkal.Tāpat padomājiet par cilvēkiem, kurus satiekat, ko no tiem varat mācīties, dalieties pieredzē,jautājiet padomus - tie ir bezmaksas.ATRODI SAVU AIZRAUŠANOS UN TURIES PIE TĀS

Jebkas, ko jūs vēlaties sasniegt, aizņems ļoti daudz laika un pūles. Laiks ir mūsu lielākā vērtība, un, ja mēs patiesi ieguldam sevi darbā, tad laiks un pūles ir viss, ko varam piedāvāt. Tāpēc ir tik svarīgi atrast to, kas mums tiešām patīk, jo mums jābūt pārliecinātiem par to. Nekas nenāk viegli šajā pasaulē. Ja patiešām vēlamies kaut ko, nekas mūs neapturēs no tā sasniegšanas. Ja pieķerat sevi pie domas, ka zaudējat interesi par savu mērķi, tad tam nebija lemts notikt. Savas aizraušanās meklējumi var būt viena no dzīves grūtākajām daļām, bet, kad būsiet to atraduši, nekas jūs nevarēs apturēt no savu sapņu īstenošanas.

 
 
Termiņš klauvē pie durvīm, bet tas tev netraucē strādāšanas vietā niekoties ar visām iespējamajām lietām - pēkšņi ārkārtīgi svarīgi ir tūlīt un tagad noskatīties kādu kuriozu video, izlasīt teju visu dzeltenajos portālos atrodamo informāciju par slavenību dīvainajiem ier...
 
 

7 paņēmieni, kā strādāt efektīvāk


Tavai izaugsmei
Skatīts: 18169
 
Mums visiem ir viens un tas pats laiks, ne sekundes vairāk vai mazāk. Taču vienam izdodas darba dienā paveikt vairāk un labāk, kamēr cits vēl nav pat tā īsti ķēries pie darba. Kā strādāt efektīvāk? Kā vasarā izdarīt vairāk un paspēt vēl atpūsties? Varbūt, ka daži no šiem p...
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv