Tu un darbs

 
 
Autors: Evija Šalte

Pašpārliecība. Kā to uztrenēt?


Tavai izaugsmei
Skatīts: 24814
 

 

Prasmju iegūšana prasa laiku. Talanta attīstīšana prasa daudz laika. Bet kā es smejos- to, ko nevar panākt ar darbu- to var panākt ar smagu darbu. Tāpēc, lai kļūtu labāks tajā, ko dari, jau tūlīt pat, ir tikai viena iespēja - kļūt pašpārliecinātākam. Nav nepieciešami nekādi pētījumi, lai apstiprinātu tēzi - jo pārliecinātāki par sevi esam, jo labāk mums veicas. Jo labāk mums veicas, jo labāk mēs jūtamies.

 

Jebkad, kad tev jāuzstājas, jāveic pārrunas, jāvada sapulce vai arī vienkārši vēlies tikt uz priekšu savā dzīvē, pārliecība par sevi ir tavs labākais draugs. Kā iegūt savu labāko draugu- pašpārliecību? Dažiem pietiek ar iedvesmojošas grāmatas izlasīšanu, dažiem pietiek ar komplimenta saņemšanu, bet es teiktu, ka tas ir vairāku komponentu komplekss.
 

 


IZTAISNOJIES

Jā, tieši tik vienkārši! Paskaties uz sevi no malas un objektīvi novērtē - novāc to kūkumu no sava spoguļattēla, pacel zodu uz augšu, un ejot atrauj kājas no zemes. Šļūkāšana nepiestāv ne vīriešiem, ne sievietēm, neatkarīgi no profesijas, sociālā stāvokļa vai ģērbšanās stila, nemaz nerunājot par biznesa pārrunām vai nozīmīga projekta prezentāciju.

SMAIDI

O, smaids ir valūta, kurai nemainās vērtība jau gadu simtiem. Smaids neko nemaksā, bet kā tas izrotā cilvēku! Es garantēju, ka ja cilvēks trennē smaidīšanu vismaz 21 dienu, tā pielīp un nelaiž vaļā. Smaidīgi cilvēki uzreiz kļūst simpātiskāki.

 

PIEŅEM, KA CILVĒKI NEDOMĀ PAR TEVI

Par sevi nepārliecināti cilvēki pārāk daudz uztraucas par to, ko citi par viņiem domā. Patiesība ir tāda, ka citi par viņiem nedomā vispār. Cilvēki ir egoistiski, un vissvarīgākais viņu domu subjekts ir viņi paši, tāpēc beidz tik ļoti censties atstāt uz visiem iespaidu. Nenoliegšu- ir cilvēki, kas aprunā citus cilvēkus, bet tas ir tapēc, ka viņu dzīves ir garlaicīgas, cilvēki-personības neaprunā citus cilvēkus, cilvēki-personības apspriež idejas.
 SLAVĒ SEVI


Pievērs uzmanību tam, kā tu runā ar un par sevi. Katrreiz, kad tu nodomātu Es to nespēju, aizvieto šo domu ar daudz pozitīvāku Es centīšos, cik vien spēšu.  Izkāp no sevis ārā un paklausies sevī - kā tu justos, ja tev blakus kāds visu laiku skandētu Es esmu tik (neglīts, stulbs, lēns utt.)? Skaidrs, ka mēs apjūkam un cenšamies pārliecināt par pretējo, liekam paskatīties uz sevi no malas. Kāpēc tu ļauj šādām domām skanēt pašam savā galvā? Esi pats sev tas cilvēks blakus, kurš liek paraudzīties uz sevi citām acīm un ieraudzīt daudz jauna un laba! Apsoli, ka no šīs dienas Tu par sevi teiksi tikai labas lietas un domāsi labas domas!

PUCĒJIES

Sakopta āriene, taisna mugura un smaids. Kur vēl pārliecinātāk? Tiklīdz no rīta esi saposies, tu jūties labāk. Pārvari slinkumu, neatspied modinātāju, bet celies un velies laikus, lai vari saposties jaunai dienai! Katram savi rituāli, bet garantēju, ka kontrastduša un rīta vingrojumi palīdz vēl vairāl iztaisnot muguru. Ja cilvēks staigā ar neizmazgātiem matiem, sakumpušu muguru un pelēku seju, nekas nespēs pārliecināt tevi pašu, ka ar tavu dzīvi viss ir kārtībā un, ka esi pats pašpārliecinātākais cilvēks pasaulē.

 

CĒLI TIEC PĀRI SAVĀM KĻŪDĀM

Ir ļoti svarīgi, kā tu uztver savas neveiksmes. Par sevi pārliecināti cilvēki apzinās, ka neviens nav perfekts, un nekļūdās tikai tie, kuri neko nedara. Jā, iespējams, tu kaut ko salaidi grīstē, taču tas nav nekāds pasaules gals - vai tas vēl būs svarīgi pēc trim mēnešiem? Vienalga, ko tu būtu ievārījis, pašpārmetumu un sevis žēlošanas vietā izanalizē, kas tieši nogāja greizi, un apzvēri sev nākamreiz būt uzmanīgāks tieši šajās detaļās.


SPORTO

Nekas orģināls, bet iesaku sevi izaicināt ar sportu, tas ir iedarbīgi. Skrien, brauc ar skrituļslidām, slēpo, staigā- jebko, kas nodrošina regulāras kustības Tavam ķermenim. Jo vairāk kustēsies, jo labāk jutīsies. Dari to vairākas reizes nedēļā un neaizmirsti sevi skaļi paslavēt.


 Ja Tev izdosies izpildīt regulāri vismaz dažus no šiem noteikumiem, es ticu, ka jutīsies vismaz par centu pašpārliecinātāks. 


 

Fitness darbīgiem cilvēkiem


Tavai izaugsmei
Skatīts: 17256
 
Tuvojas pavasara sezona, un teju katrs no mums kritiski skatās spogulī un apsola sev kaut kad drīz uzsākt diētu un sākt sportot. Taču, lai cik daudz dažādu tehnoloģiju risinājumu neienāktu mūsu dzīvē, lai to atvieglotu, šķiet, ka brīvā laika ikdienā kļūst arvien mazāk un mazā...
 
 

10 veidi, kā kļūt bagātam


Tavai izaugsmei
Skatīts: 26232
 
Gribi kļūt par miljardieri? Tehnoloģiju un finanšu pasaule ir pilna miljonāru, taču pastāv arī ne tik tradicionāli veidi, kā tikt līdz bagātībai – to lieliski parāda daži no jaunākajiem miljardieriem.
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv