Tu un darbs

 
 
Autors: Evija Šalte

9 pazīmes, ka Tev ir izdegšanas sindroms


Tu un darbs
Skatīts: 24318
 

Izdegšanas sindroms ir fiziskā un garīgā izsīkuma stāvoklis, kad cilvēka spējas strādāt ir izsmeltas un nogurumu vairs nevar ignorēt. Izdegšana pielavās pamazām, sākumā cilvēks jūt, ka mainās ierastais darba ritms, pienākumu izpilde prasa vairāk spēka un pēc tam ir lielāks nogurums, no emocionālām reakcijām šīs pārmaiņas visbiežāk pavada satraukums un neapmierinātība. Kas ir tie simptomi, kas liecina, ka Jums ir izdegšanas sindroms? Esam apkopojuši izteiktākos izdegšanas sindroma simptomus.

 

 

1. NESPĒKS

Ilgstošs nogurums un bezspēks ir pirmā izdegšanas sindroma pazīme. Izsīkums var būt gan emocionāls, gan fizisks. Sajūta ir tāda, ka pilnīgi visas organisma enerģija ir izsmelta. Nespēks ir muskuļos, un nogurums neļauj koncentrēties jauniem izaicinājumiem. Jūs vienkārši visu laiku sēžat un blenžat datorā, Jūsu darba spējas ir niecīgas un Jūs imitējat darbu. Atceraties, ka atvaļinājums pagarina Jūsu dzīvi un diez vai darba vieta uz 80 gadu jubileju Jums atsūtīs apsveikuma kartiņu.

2. VILŠANĀS, CINISMS, NEAPMIERINĀTĪBA

 

Jūs jūtatiets tā, ka tas, ko Jūs darat, vairs nav svarīgi, jūsu darbs ir nenozīmīgs, Jums ir nemitīga vilšanās cilvēkos, Jūs esat pesimistiksi noskaņots, Jūs nemitīgi piedzīvojat negatīvas emocijas: skumjas, dusmas, neizzudušo rūgtumu.


3. IESTRĒGŠANA
 

Ja neesi vēl pārliecināts, vai Tev ir izdegšanas sindroms, tad izvērtē, vai Tu šobrīd pats vadi savu dzīvi, vai tomēr ļaujies plūdumam. Izvērtē savus sasniegumus pirms pāris gadiem un tagad, vai ir manāma atšķirība? Nenotiek nekāda augšupeja, nekāda virzība. Nav nekāda vēlēšanās izvirzīt jaunus mērķus.


4. VIENALDZĪGA ATTIEKSME PRET SEVI
 

Jums ir pilnīgi vienalga, ko velkat mugurā, kā izskataties, vai matu sakārtojums ir akurāts vai nē, Jums ir slinkums iet dušā, Jūs nevēlaties sportot, Jums neinteresē kāpēc Jūs jūtaties slikti. Paviršība it visur un visās lietās.


5. VESELĪBAS PROBLĒMAS

 

Ilgākā laika posmā stress var radīt veselības problēmas - gremošanas traucējumi, sirds saslimšanas, depresija un aptaukošanās. Visbiežākā saslimšana izdegšanas sindroma rezultātā ir depresija. Ārstēšana izmaksās dārgāk, nekā laicīga izdegšanas sindroma diagnosticēšana.


6. VISU JŪSU LAIKU AIZŅEM DOMAS PAR DARBU
 

Stress, stress, stress. Par projektu termiņiem, par to, ka es neko nepaspēju laikā, par to, ka nedēļas beigās ir plānota sapulce, visu laiku domās esat darbā, nespējat atslēgties no darba un esat emocionāli sasaistīts ar uzņēmumu.

7. SASKAŅAS PROBLĒMAS
 

Jums ir manāmi pasliktinājušās attiecības ar apkārtējiem- gan kolēģiem, gan ar mājiniekiem, ne vienmēr tie ir konflikti, bet Jūs vienkārši esat ar domām citur, Jums vairs nav par ko parunāt, jo ilgstoša stresa rezultātā Jūs esat kļuvis nomākts, nesabiedrisks.


8. UZTVERES PROBLĒMAS
 

Jūs kļūstat aizmāršīgāks un daudzas lietas uztverat pavirši, zūd reprezentatīvās prasmes, dažkārt ir grūti pat koncentrēties sarunai, pārstāvēt savas idejas sapulcei un Jūs neredzat jēgu vairs savai darbībai uzņēmumā. Kad mēs esam nemitīgi stresā un uztraukti, mēs koncentrējamies tikai uz negatīvām lietām, mēs visu uztveram kā draudus un apdraudējumu, nespējam loģiski risināt iekšējos un ārējos konfliktus.


9. MOTIVĀCIJAS TRŪKUMS
 

Trūkst motivācija piecelties, doties uz darbu, nevēlēšanās apmeklēt jebkādus pasākumus, nav motivācija darbā kvalitatīvi pildīt pienākumus. Jūs atliekat visus uzdevumus, Jums nav patikas tiekties pēc panākumiem, nav pārliecības, ka to varat paveikt. Pastāv uzskats, ka, darbu uzsākot, jau ir nepieciešams justies labi motivētam.
 


 


 

Kā pareizi izvēlēties "īsto" darbu?


Tu un darbs
Skatīts: 17463
 
Īstā darba atrašana var būt smags un sarežģīts process. Pirms mainīt visu dzīvi darba dēļ vai ieguldīt savu, vecāku vai pat aizdevēju naudu izglītībā, tev noteikti jāatrod un jāapzinās savas unikālās prasmes. Šobrīd karjeras virziena izvēle noteikti nav ātrs un acumirklīgs...
 
 
 
Jūs esat uzaicināts uz darba interviju, esat pienācīgi sagatavojies, iepazinies ar kompāniju, bet vienmēr ir viens jautājums, kas spēj darba intervijā Jūs samulsināt. Tas ir jautājums: "Kapēc mums vajadzētu pieņemt darbā tieši Jūs?" Šeit ir dažas iespējamās atbildes uz šo sare...
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv