Tu un darbs

 
 
Autors: Evija Šalte

Kā panākt, ka boss tevi mīl?


Tu un darbs
Skatīts: 15443
 

Pašreizējā ekonomiskajā klimatā ikviens vēlas izvairīties no atlaišanas draudiem. Viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem, kā sevi pasargāt - ir jāuztur labas attiecības ar savu priekšnieku! Piedāvājam dažas stratēģijas, kuras sevi jau pierādījušas praksē.

 


1. NESAREŽĢĪ

 

Lai gan priekšnieks pavisam tieši ietekmē tavu karjeru un izaugsmes iespējas, neizturies pret viņu kā pret kāda titula īpašnieku. Tā vietā labāk padomā, kā atvieglot viņa darbu, kā vari viņam palīdzēt, lai kopīgi sasniegtu uzņēmuma mērķus un kā likt viņam izskatīties labāk viņa tiešā priekšnieka acīs.

 

2. ESI REĀLISTISKS

 

Atceries, ka tavs priekšnieks arī ir cilvēks, un arī viņš šad tad pieļauj kļūdas. Viņš nekādā gadījumā necenšas padarīt tavu dzīvi grūtāku. Jūs abi esat vienā komandā, tāpēc nekļūsti pārlieku jūtelīgs vai skeptisks. Uzklausi bez nosodījuma, patiesi pacenties saprast sava priekšnieka situāciju, un pacietīgi izklāsti savas idejas. Ja kaut kas paliek neskaidrs, labāk pajautā un precizē, nekā liec priekšniekam lasīt tavas domas.


 

3. ESI GODĪGS 

 

Ja pieļauj kļūdu, atzīsti to, un noskaidro, kā vari labot izdarīto. Nepieļauj situāciju, ka tiec pieķerts melos, kas automātiski sagraus priekšnieka uzticību tev. 

 

4. CIENI BOSA LAIKU

 

Kad dodies pie priekšnieka aprunāties, sastādi sarakstu ar lietām, par kurām vēlies runāt, un nelej ūdeni, bet esi konkrēts. Priekšnieks daudz labprātāk uzņems tevi savā kabinetā, ja zinās, ka tu nāc ar konkrētiem jautājumiem un ilgi viņu neaizkavēsi.

 
 


5. ESI PATSTĀVĪGS

 

Ar problēmu vai jautājumu pie priekšnieka vērsies tikai tad, ja esi izpētījis visas iespējas to atrisināt pašam, bet tas nav izdevies. Kad uzsāc šo sarunu, tev jābūt gatavam risinājumam, kuram tev tiešām nepieciešama viņa palīdzība. Pirms tam rūpīgi izlem, vai priekšnieka uzmanība tiešām šim jautājumam jāpievērš, vai arī problēma nav tik liela, un tu vari turpināt strādāt, to ignorējot.

 

6. ESI DRAUDZĪGS

 

Iepatīcies priekšniekam! Ja viņš izsaka tev nepieņemamu viedokli par politiku vai dod pilnīgi nevajadzīgu padomu sakarā ar tavu privāto dzīvi, pamāj ar galvu un pasmaidi. Tev nav jāpiekrīt, bet savu nepiekrišanu vari arī neizrādīt! Tev vienmēr jābūt modram un ar savu rīcību tu nekādi nedrīksti aizskart sava priekšnieka jūtas. Paslavē viņu par glīto kaklasaiti vai veiksmīgo prezentāciju. Pasakies par visu, ko viņš dara tavā labā. Tu vari izdarīt viņam arī nelielus personiskus pakalpojumus, taču tikai tad, ja dari to no sirds un brīva prāta - priekšnieks pa gabalu saodīs katru mēģinājumu pielīst! Pat ja tavs priekšnieks nav tāds cilvēks, kādu tu sev vēlētos par draugu, koncentrējies uz lietām, kas tev viņā patīk, un dari visu iespējamo, lai nodibinātu un uzturētu labas koleģiālas attiecības.

 

7. KĻŪSTI PAR "JĀ!" CILVĒKU

 

Ja priekšnieks lūdz tevi kaut ko izdarīt, pēc iespējas mazāk vilcinies, un izdari to, tiklīdz iespējams! No tavas mutes nekad nevajadzētu izskanēt vārdiem:"Man priekš tā nav laika." Ja tu zini, ka kaut kas ir jāizdara, neliec sevi bakstīt un atgādināt ik pēc stundas. Ja priekšnieks lūdz palīdzību, un šo lūgumu adresē visiem klātesošajiem, nevis kādam konkrēti, tad piesakies pirmais. Tādējādi tu parādīsi priekšniekam, ka viņš vienmēr var ar tevi rēķināties.

 

 

 

 


 
 
 
Irdarbs.lv atrāva vairākus programmētājus no kodiem, lai viņi mums pastāstītu, kāpēc programmēšana ir visforšākais darbs pasaulē. Lūk, daži no iemesliem.
 
 

Kā strādājot izbaudīt vasaru?


Tu un darbs
Skatīts: 11432
 
Vasara mums lielai daļai ir atvaļinājumu laiks, bet ne vienmēr izdodas vasarā doties ilgākā atpūtā un paņemt mēnesi garu atvaļinājumu. Ja Tev ir pilnas slodzes darbs, tad kā lai paspēj izbaudīt Latvijas vasaru? Mums ir dažas idejas, dažas esamizmēģinājuši praksē un pārliecin...
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv