Tu un darbs

 
 
Autors: Evija Šalte

10 prasmes, kas raksturīgas lieliskam projektu vadītājam


Tu un darbs
Skatīts: 27507
 

 

Atrast labu projektu vadītāju ir diezgan grūti, un lieliski projektu vadītāji sastopami vēl retāk. Nav nekāds pārsteigums, ka lieliskam projektu vadītājam jāspēj daudz vairāk, nekā ierindas darbiniekam. Zemāk - irdarbs.lv apkopojis desmit lietas, ko lieliski projektu vadītāji dara citādāk.

 

1. Dabiski vada komandas darbu

Citiem vārdiem sakot, viņiem nav nepieciešama kāda piešķirta vara, lai iegūtu visu darbinieku palīdzību un atbalstu - viņi vienkārši zina, kā tas jādara un darbinieki viņiem tic. Viņi ir optimistiski līderi, kuri ir nevis iecelti, bet pamanīti organizācijā.

 

2. Ātri šķiro informāciju

Lieliski saprast, ko atzīmēt un ko ignorēt, ir ļoti svarīgi, strādājot ar lielu informācijas apjomu, jo biežāk informācijas ir par daudz, un gandrīz nekad - nepietiekami. Ignorēt īstās lietas ir labāk nekā apstrādāt nelietderīgu informāciju. 

 

3. Regulāri izvirza, novēro un pārvērtē projekta prioritātes

Viņi neatbild uz visiem e-pastiem pēc kārtas, bet vispirms atlasa svarīgākos. Viņi nepiekrīt visām pārrunām, bet taupa savu laiku un piekrīt tikai tobrīd nozīmīgākajām. Vispārīgi ierobežojot informācijas un komunikācijas apjomu ikdienā, viņi veiksmīgi menedžē savu laiku, vispirms tiekot galā ar prioritārajām lietām, un tikai tad - ar pārējām.

 
 

4. Uzdod labus jautājumus un uzmanīgi ieklausās citos

Lielisks projektu vadītājs neizskata priekšlikumus vienatnē, viņam ļoti nozīmīga ir komunikācija un iesaistīto pušu viedokļi. Pie tam viņi ir pietiekami pašapzinīgi, lai saprastu, kā šī komunikācija tiek uztverta.

 

5. Neizmanto informāciju kā ieroci vai kontroles iespēju

Komunikācijai jābūt godīgai, tiešai un precīzai. Sniedzot vienīgi patiesu informāciju, tiek izslēgta iespēja un vajadzība bažīties, kā šī informācija var tikt izmantota. 

 

6. Cieši pieturas pie paredzama komunikācijas modeļa

... jo tas ir pirmais solis projekta izpildes ciklā. Viss notiek tikai pēc ļoti pamatīgas plānošanas, lai jau pirms projekta izpildes izslēgtu pēc iespējas vairāk neparedzētu izmaiņu.

 

 

7. Viņam piemīt zināšanas konkrētas jomas projektu vadībā

Lieliskam projektu vadītājam ir ne tikai vispārīgas zināšanas par projektu vadību, bet arī izglītība un pieredze vienā vai vairākās jomās, kas dod viņam lielisku izpratni un spēju stratēģiski domāt konkrētajā virzienā.

 

8. Viņam ir veiksmīga un godīga kompromisa rašanas spēja konflikta gadījumā

Bet viņš piekāpjas vien tik daudz, cik nepieciešams, vienlaikus nedz cenšoties iegūt lielāku kontroli pār kādu projekta segmentu, nedz apzināti izvairoties no tās.

 

9. Lai risinātu radušās problēmas, paļaujas arī uz neoficiāliem avotiem gan uzņēmumā, gan ārpus tā

Tā vietā, lai ignorētu jebkuru situāciju, kas var apdraudēt projekta izpildi, viņš to laikus pamana un efektīvi novērš.

 

10. Ar prieku iet uz darbu!

Viņš katru projektu uztver nevis kā cīņu un problēmu virkni, bet gan kā aizraujošu izaicinājumu, un projektu vadību uzskata nevis par darbu, bet karjeru, un tā arī pret to izturas, arvien meklējot papildus iespējas praktizēties un izglītoties.

 

 

 


 
 

Tavs darbs+Tu= viss kārtībā!


Tu un darbs
Skatīts: 19327
 
Dažreiz cilvēki mums vaicā- kas liecina, ka ar manu dzīvi un darbu viss ir kārtībā? Te ir dažas pazīmes,kas liecina, ka ar Tavu dzīvi un izvēlēto darba vietu ir laba mijiedarbība.
 
 

Labrīt! Un darba diena var sākties!


Tu un darbs
Skatīts: 13984
 
Rīts darbā. Kāds kā nagla ir klāt pāris stundas pirms sākuma, jo "darba taču ir tik daudz". Cits punktuāli ierodas 15 minūtes agrāk, ieslēdz datoru, palasa ziņas, padzer kafiju un noteiktajā laikā ir gatavs sākt. Cits elsodams iemetas krietnu laiku pēc tam, kad citi sākuši svīst ...
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv