Tu un darbs

 
 
Autors: Digna Škapare

Ko iesākt ar savām idejām?


Tavai izaugsmei
Skatīts: 17163
 

Lielākie mākslas šedevri un pārdrošākās biznesa idejas bieži rodas no pēkšņiem domu uzplaiksnījumiem, kuri šķietami iedarbina mūsu prātos mehānismu, par kura eksistenci līdz šim nemaz neesam nojautuši. Nav iespējams paredzēt, kad šie brīži pienāks, panākt, lai idejas rodas mums vēlamajā laikā, tāpat kā no tām izvairīties. Visiem ir idejas, bet tikai nedaudzi veltī savu laiku un pūliņus, lai tās attīstītu un realizētu. Šo īso iedvesmas mirkļu notveršana lietderīga izmantošana ir mūsu katra paša ziņā, taču ar ko sākt, lai piepešo iedvesmas mirkli nepalaistu garām?

 

NEKAD NENOVĒRTĒ SAVAS IDEJAS PAR ZEMU!

 

Respektē savas idejas. Tu nekad nezini, kad un kāda ideja tavā prātā var ienākt - varbūt tā būs nākamā pasaules mūzikas hīta melodija, varbūt piepeši apjautīsi savu dzīves aicinājumu, vai arī iedomāsies, kur un kā papildus nopelnīt. Vienalga, kas tā par ideju, neignorē to! Ieklausies un piefiksē.  Visu laiku turi tuvumā savu telefonu vai īpašu piezīmju blociņu, lai šo ideju varētu pierakstīt, iedungot vai uzzīmēt. Pasaulei būtu laupīts ļoti daudz lielisku mākslas darbu un nozīmīgu zinātnisko teoriju, ja to radītāji nebūtu vispirms uzskricelējuši to pamatus savos piezīmju blociņos, skiču albūmos vai nošu burtnīcās. 



Atlasi būtiskus materiālus.
Ja laikrakstā, žurnālā vai grāmatā kāds attēls, atziņa vai doma piesaista tavu skatienu un uzmanību un liek pie tā apstāties, atzīmē to! Ja ar šādu materiālu sastopies internetā, pievieno to grāmatzīmēm.

 

Izveido kopsavilkumu. Ik pa laikam pārskati, ko esi atzīmējis un pierakstījis, atlasi būtiskāko un pacenties savienot, radot konkrētāku, stabilāku ideju, kas nu jau sastāv no kā vairāk nekā viena nejauša doma. Vai kaut kas veidojas? Vai materiālus nepieciešams papildināt? Varbūt tev uzreiz rodas jaunas idejas?
 


Izvērtē.
Pēc neilga laika vēlreiz apskati savu kopsavilkumu līdz ar visu, ko tam esi pievienojis. Ja ideja vēl aizvien šķiet realizēšanas vērta, veic nelielus sagatavošanās darbus - izpēti informāciju par to, ko citi šajā virzienā jau paveikuši, cik oriģināls ir tavs topošais projekts, no kādām kļūdām jau laikus izvairīties un ko tev tas viss var maksāt. Ja tev patīk tas, kas ir sanācis, pastāsti par šo ideju kādam draugam vai kolēģim - vēl viens viedoklis tev nāks tikai par labu.

 

Attīsti ideju. Pārvērt savus izpētes rezultātus par realizācijas/biznesa plānu. Noskaidro, kā tev vēl trūkst, kas nepieciešams un kā to iegūt. Strukturēti izplāno savu ceļu uz idejas realizāciju. 



Realizē.
Ja tavas acis vēl aizvien deg par šo ideju, sapņos redzi savu plānu jau realizētu vai vismaz finiša taisnē, ķeries pie darba! Atrodi sadarbības partneri/-us, ja tādi nepieciešami. Publicē bloga ierakstu par šī ceļa sākumu - tas, ka tev pazīstami cilvēki par to zinās un jautās, kā tev sokas, būs stimuls neatmest ar roku. Tajā pašā piezīmju blociņā, kurā apkopoji materiālus savas idejas attīstīšanai, katru dienu pieraksti, ko esi paveicis, cik tālu esi ticis tās realizācijā. Turpini doties uz priekšu.

 

"Apzvēri nekad vairs neizniekot nevienu iedvesmas mirkli. Novērtē savas idejas un pievērs tām to uzmanību, ko tās ir pelnījušas." (Dr. Marla Ghottschalk)

 

 

 

 




 

Kā uzveikt slinkumu sevī?


Tavai izaugsmei
Skatīts: 13173
 
Es pēdējā laikā cīnos ar slinkumu sevī. Ir sagatavots uzdevumu saraksts, bet slinkums ķerties tam klāt, no rīta ir jāpieceļas agrāk, bet slinkums celties, gribas nopelnīt vairāk, bet slinkums piezvanīt klientiem. Un es varētu turpināt un turpināt. Bet kā reāli uzvarēt slinkumu? ...
 
 

Kā uzstādīt mērķus jaunajam gadam?


Tavai izaugsmei
Skatīts: 15671
 
Šis termins ir dzirdēts līdz apnikumam, tomēr bez mērķiem neviens no mums iztikt nespēj, lai kā vēlētos. Parasti mērķu uzstādīšanas jautājums parasti aktualizējas gada beigās. Bez mērķa mēs esam kā kuģis bez navigācijas – kustēties mēs spējam, pat diezgan ātri, gan uz p...
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv