Tu un darbs

 
 
Autors: Evija Šalte

Kāda ir tava loma kolektīvā?


Tu un darbs
Skatīts: 18912
 

Katrs cilvēks darba vietā ne vien pelna naudu, bet arī pilda papildus lomu kolektīvā. Daži ar šo papildus lomu ir krietni pārcentušies, bet mums katram ir sava daba un katram savi mērķi. Dažkārt otrs darbs kolektīvam ir vēl svarīgāks nekā pamatdarbs. Iepazīsties, izlasi un saproti, kas esi Tu pats un kas ir Tavi kolēģi.

 

 

VALDNIEKI

 

Tie ir augstākā līmeņa vadītāji. Valdnieki var visu, pateicoties tam, ka viņiem ir labs galms. Valdnieki ir visu aprunāti, apbrīnoti, novēroti un apskausti. Valdniekus cenšas atdarināt, tiem mēģina pielīst un veidot labas attiecības. Kad valdnieki krīt, viņi parasti nevienam nav vairs vajadzīgi. Valdnieku uzdevums ir veidot pelnītspējīgu un uz biznesu orientētu komandu.

 

 BĪSKAPI

 

Gandrīz tāpat kā baznīcā, arī kompānijās šie cilvēki sargā organizācijas vērtības, parasti šie cilvēki uzvedās profesionāli, viņi uztur stipras labās un biznesu atbalstošas normas, viņi spēj uzklausīt gan kolēģus, gan vadītājus un dot labus padomus, spēj atrisināt dilemmas un dažādu kolektīvu attiecību problēmas. Šādu cilvēku ir ļoti maz un parasti līdz šādam ekskluzīvam amatam nonāk tikai tie, kas kompānijā strādā ilgstoši.

 

 

STĀSTNIEKI

 

Stāstītāji izplata interesantus stāstiņus par kompānijas dzīves notikumiem, par kolēģiem, par vadītājiem, par kompānijas partneriem. Stāstot stāstus, šie cilvēki iegūst zināmu popularitāti, nozīmību, viņiem ir savs klausītāju loks, viņi izmaina realitāti, interpretē reālos notikumus, nostāda sevi varoņa lomā un beigu beigās saņem to, ko mēs visi ļoti vēlamies - uzmanību un atzinību.

 

BAUMOTĀJI

 

Kamēr bīskapi runā simboliskos apzīmējumos, bet stāstnieki stāsta interesantus stāstus, tikmēr baumotāji zina detaļas - vārdus, uzvārdus, algas, datumus, vīrus, sievas. Katrs dienas notikums, pat necilākais, pateicoties baumotājiem, iegūst īpašāku nozīmi. Šādi cilvēki kompānijās ir daudz, viņi ir labi organizēti, efektīvi, čakli un ļoti pazīstami savā starpā. Vadītājiem baumotāji var palīdzēt ātri nodot informāciju kolektīvam.

 

 

 

VĒROTĀJI

 

Noslēpumaini, labi informēti, pārsvarā klusi, māk labi klausīties un uzdot pareizos jautājumus, nav iecienīti un pārāk mīlēti, jo vairums darbinieku viņus nesaprot - kā var negribēt runāt? Vērotāji ir diezgan daudz kolektīvā, viņu loma ir klusēt un uzklausīt, neizteikt nekādus apgalvojumus. Nekaitīgi un labi darbinieki.

  

SPIEGI

 

Šie ir cilvēki "ar sakariem" un informāciju kompānijā, viņi ir izcili komunikatori, izsmalcināti, patīkami, ļoti pieklājīgi, spēj uzvesties profesionāli, viņi vispirms izzina, un tad runā.Viņi ir lojāli vadībai, labi apmaksāti, viņu uzdevums ir patikt visiem, ar nevienu nekonfliktēt, ātri uzzināt prasīto. Viņi nekad un nevienu neaprunā un nenomelno, bet precīzi pasniedz faktus.

 

ČUKSTĒTĀJI

 

Šo cilvēku lielākais panākums ir bosa ausis. Parasti šo lomu pilda sekretāri un asistenti. Ikviens, kas vēlas būvēt karjeru, ir spiests veidot draudzīgas un labas attiecības ar šo cilvēku. Ja klusajam runātājam Tu neesi iepaticies, visticamāk Tu būsi lemts smagam liktenim kompānijā, jo tad Tavai darbībai būs spēcīgs pretinieks - darbs bez atbalsta un liela cīņa ar vējdzirnavām.

 

 

INTRIGANTI

 

Ļoti mērķtiecīgi, darbīgi tipāži, kas meklē visas iespējas veidot savu karjeru uz citu cilvēku rēķina. Intriganti "jauc gaisu" un veic visas aktivitātes, lai tikai tiktu vaļā no nevēlamiem konkurentiem karjeras realizēšanā. Pie intrigantiem vēršas ar lūgumu palīdzēt, viņiem ir varas pozīcijas organizācijās - sakari, pazīšanās vai augsti amati. Intriganti ir meistari tenkotāju izmantošanā, viņi palaiž ļaunas baumas, musina nenobriedušus prātus, saduļķo attiecības un sagroza faktus.

 

 

 

 


 
 
Irdarbs.lv atrāva vairākus programmētājus no kodiem, lai viņi mums pastāstītu, kāpēc programmēšana ir visforšākais darbs pasaulē. Lūk, daži no iemesliem.
 
 
 
Ir labi būt dedzīgam un apņēmīgam attiecībā uz darbu, taču ir atšķirība - būt uzcītīgam darbiniekam vai būt darbaholiķim. Pirmais apzīmējums ir kaut kas, ar ko vari patiesi lepoties, taču otrais jau ir nopietns stāvoklis. Ja jūti, ka kāds no sekojošajiem apgalvojumiem ir par t...
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv