Tu un darbs

 
 
Autors: Evija Šalte

Apskaušanās likumi.


Tu un darbs
Skatīts: 16831
 

 

Arvien biežāk uz ielas, skolās, kafejnīcās un visās iespējamās citās vietās redzam cilvēkus, kuri satiekoties vai atvadoties apskaujas. Ir ļaudis, kas apskaujas visur un ar visiem, taču, lai cik jauka un pozitīva šī tendence nebūtu, lielā apskaušanās mīlestība var radīt diezgan neveiklas situācijas - ja nu otrs šo apskāvienu negaida, vai, vēl ļaunāk - nemaz nevēlas, bet tu jau ej viņam virsū ar apskāvienam atplēstām rokām?

Mēs katrs savā dzīvē pildām bērna, vecāka, brāļa/māsas, drauga, kolēģa un daudzas citas lomas. Daudzās no tām apskaušanās ir vēlama un pat nepieciešama, taču dažās - teju nepieļaujama. Kā nepāršaut pār strīpu un nepalikt ar apskāvienam atvērtām rokām, kurām garām neatvadījies aiziet cilvēks, kuram apskāvieni nav pa prātam? Lai iecerētais jaukais žests nebeigtos bēdīgi, ir vērts iegaumēt dažus vienkāršus apskaušanās likumus, kuros ar mums dalās Tims Sekets (Tim Sackett).  

 

1. Neapskauj savus padotos.

Izņēmumi: izsakot līdzjūtību vai atbalstu smagā brīdī, ar apskāvienu liekot saprast, ka cilvēks tev ir svarīgs un var uz tevi paļauties; apsveicot viņu kāzās vai ar bērna nākšanu pasaulē; apsveicot ar profesionāliem sasniegumiem (paaugstinājums, liels darījums, sarežģīta projekta noslēgšana), ar noteikumu, ka klāt ir arī citi kolēģi, nevis jūs apskaujaties divatā, tavā kabinetā, vājā apgaismojumā...

 

2. Apskauj savus klientus vai partnerus tikai tad, ja viņi izrāda iniciatīvu uz šo apskāvienu.

Apskāviens nedrīkst būt ilgāks par vienu divām sekundēm, pretējā gadījumā tas kļūst biedējošs, un nekad vēlāk par šo apskāvienu neatgādini - tas ir vēl biedējošāk. Neapskaujies, ja klients to pieprasa, lai noslēgtu ar tevi darījumu - tas nav apskāviens, bet gan uzmākšanās.

 

3. Neapskauj cilvēku, ar kuru tu strādā kopā un ar kuru tev ir slepena dēka.
Sīkāk paskaidrot, domājams, nav vajadzības.

 

4. Apskaujies ar draugiem, bet ne katru dienu.

Ir labi apskauties, bet nevajag to darīt katru reizi, kad satiekaties, ja redzaties katru dienu. Pietaupi savus apskāvienus un ļauj tiem būt kaut kam īpašam!

 

5. Apskaujies no sirds un pa īstam. Nav nekā ļaunāka par viltus apskāvienu - tad jau labāk iztikt vispār bez tā.

 

6. Kad apskauj kādu, ar ko tev ir profesionālas attiecības, nečuksti, ka viņš labi smaržo. Vispār - nečuksti neko!

 

7. Kad apskauj to pašu cilvēku, kuru iepriekšējā punktā, nekādā gadījumā neaizver acis. Tas ir dīvaini.

 

8. Nav nekas slikts brīdināt par plānoto apskāvienu. Daži tikai priecāsies par to, ka tu teiksi: "Panāc šurp, es gribu tevi apskaut - tik sen neesam tikušies!"

 

9. Nav labi apskaut kādu no aizmugures. Tu vari šo cilvēku izbiedēt un viņa reakcijas rezultātā gūt traumas. 

 

10. Nekad neapskauj kolēģi labierīcību telpā. Padomā par to nabaga kolēģi, kurš ienākot sastapsies ar šo skatu.

 

11. Ja tu šaubies, vai kādu konkrētu cilvēku vajadzētu apskaut, saproti pats, ka nevajadzētu gan.

  
 
Daudzi laiku pa laikam ir saskārušies ar situāciju, kad darbā kļūst garlaicīgi. Ko darīt, lai garās darba stundas nekļūst vēl garākas? Īsā atbilde: vienkārši atrodi lietas, ar kurām sevi nodarbināt! Turpini nodarbināt savu prātu. Izaicini sevi.
 
 
 
Atrast labu projektu vadītāju ir diezgan grūti, un lieliski projektu vadītāji sastopami vēl retāk. Nav nekāds pārsteigums, ka lieliskam projektu vadītājam jāspēj daudz vairāk, nekā ierindas darbiniekam. Zemāk - irdarbs.lv apkopojis desmit lietas, ko lieliski projektu vadītāji dara ...
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv