Tu un darbs

 
 
Autors: Evija Šalte

Īss ceļvedis Ziemassvētku pasākumam darba vietā


Tu un darbs
Skatīts: 22304
 

 

Ir pienācis gada drudžainākais laiks. Dažiem Ziemassvētku pasākumi darba vietā jau ir notikuši, bet dažiem noteikti ir uzdots pienākums ātri saorganizēt ofisā darba ballīti Ziemassvētku noskaņā. Un, ja esi nozīmēts par atbildīgo svinībām darbā, tad esam sagatavojuši Tev īsu ceļvedi un dažas idejas. 


1. Vienošanās par budžetu.
 

Vai darba vieta atvēlēs kādus līdzekļus svētkiem? Cik eiro atvēlēts „uz cilvēku”? Ko uzņēmuma vadība atļāvusi pirkt un kā to noformēs grāmatvede? Kādas izmaksas un kādiem nolūkiem kolēģi ir gatavi samest kopējā svētku kasē? Ar šo jautājumu mēs ieteiktu sākt, un, ja uzņēmuma vadībai labs prāts, tad plānošana ir tīrais nieks.
 

2. Darba telpu noformējums.
 

Veikals pagaidīs. Vai biroja plauktā neput iepriekšējo gadu tematiskie rotājumi? Pajautā kolēģiem – varbūt kādam ir kas lieks mājās. Cirst eglīti nav obligāti – lai tā mežā priecē zaķus, birojam noderēs ekonomisks mākslīgais kociņš vai adventes vainags, izmantojams vairākus gadus pēc kārtas. Varbūt iesaisti kolēģus, sarīkojot svētku noformējuma konkursu? Ugunsdrošība, ugunsdrošība un vēlreiz ugunsdrošība. Un, pat, ja vadība nav piešķīrusi līdzekļus svētku ballītei, Jūs tāpat varat izrotāt savu darba vietu. Radošums nevienu vēl nav nomācis :).
 
 

3. Apdāvināšanās.
 

Mēs visi esam lieli bērni, lai cik pieauguši neizliekamies. Pirms lasi tālāk, ievēro, ka jāvienojas par summu, kuru var atļauties visi kolēģi!

Anonīmais Ziemassvētku rūķis”.

Izlozējiet, kurš kuram Ziemassvētku pasākuma laikā pasniegs simbolisku dāvanu. Var atzīties, var neatzīties.

Anonīmais Ziemassvētku rūķis nedēļas garumā”.

Augšminētais pasākums notiek vairākas dienas pēc kārtas – anonīmā Ziemassvētku rūķa uzdevums ir katru dienu iespējami slepeni pārsteigt apdāvināmo kolēģi, uzburot uz kolēģa rakstāmgalda uzmanības pierādījumus – dāvaniņas, svētku noformējumu.

Loterija.

Katrs kolēģis atnes universālu dāvanu, dāvanas veselu nedēļu krājas kārdinošā ekspozīcijā birojā. Izloze (ar vai bez priekšnesumiem).

Labdarība.

Tikpat labi Jūs varat vienkārši kopīgi ar kolēģiem noziedot naudu kādam labdarības pasākumam, vai kopīgi aizbraukt uz dzīvnieku patversmi.

Ziemassvētku eglīte.

Ja pasākumam ir piešķirts budžets, varat saorganizēt īstus Ziemassvētkus ar Ziemassvētku vecīti un dāvanu maisu, imitējot Ziemassvētku vakariņas darba vietā.
 

4. Vai vadītājs ir jāapdāvina?
 

Neskrien „ratiem pa priekšu” un nemēģini pasniegt vadītājam personisku Ziemassvētku dāvanu no sevis. Pat kartiņu nē! Arī personisku e-pastu vai SMS ar pantiņu – nē! Šādi notikumi nostādīs neveiklā situācijā darbinieku, gan viņa bosu. Toties dāvana no kolektīva – lieliska ideja! Pasniedzot dāvanā kārumu grozu, gandrīz nav iespējams kļūdīties.

Izņēmums numurs viens – ja esi priekšnieka sekretārs/-re vai asistents/-e.

Izņēmums numurs divi – kolektīvā ir šāda tradīcija.
 
 

5. Mūžīgais papildjautājums. Cik obligāts ir karstvīns?
 

Reklāmas mums ir iegalvojušas, ka bez šī dzēriena svētki nav īsti. Cik cilvēki reāli dzers karstvīnu? Ja kolektīvā dominē šoferīši, drošāk un omulīgāk būtu svinēt svētkus ar karstu upeņu sulu, aizdarītu ar krustnagliņām un apelsīnu šķēlītēm. 

 

6.Cienasts.

 

Domājot par Ziemassvētku cienastu kolēģiem, labāk izvēlēties kaut ko, kas uz vietas darba vietā nebūs jāgatavo, jāmaisa, jājauc. Vēlmas kaut ko ērti paņemamu, lai nav jāklāj īpašs galds un, lai nav jādomā par traukiem. Uzreiz iesaku noskaidrot budžetu šim pasākumam. Tāpat vēlams noskaidrot, vai kolektīvā nav veģetārieši.

 Iespējas ēdienam darba vietā Ziemassvētku pasākumam

Pica vai suši. Ja ekonomēt nav būtiski, svētku reizē varat pasūtīt picu vai suši birojā! Ir virkne kafejnīcu, kas picu vai suši piegādās līdz birojam (protams, pasūtīt var arī ko citu - salātus, mini uzkodas u.t.t.). Tie parasti ir ērtos traukos un birojā nebūs jāprāto, kā veiksmīgāk pasniegt.

 

Maizītes ir klasika, ko novērtē vienmēr. Ķilavmaizītes no galdiem allaž pazūd pirmās. Darbdienas rītā iederēsies arī gaļas, lašu vai citas nelielas maizītes. Tās kopīgi varat arī sasmērēt un būs apvienojums ar TEAM BULIDING :)

 

Groziņi ar pildījumu. Smilšu mīklas groziņus var nopirkt jau gatavus. Tos iespējams pildīt gan ar sāļiem (salāti), gan saldiem (vārītais krēms) kārumiem. To arī var ātru uz vietas birojā sagatavot. Vajag tikai čaklas meitenes.

 

Pīrādziņi, smalkmaizītes. Var nopirkt gatavus, maza ķēpa.

 

Iesmiņi ir pagatavojami ļoti ātri. Nopērciet vienkārši sierus, gaļas, augļus, dārzeņus un visu, kāro. Vēlamo sprauž uz iesmiem dažādās secībās, ievērojot saderību.

 

Augļi un dārzeņi. Šis arī viegli servējams variants. Vēl labāk, ja dārzeņu

  

 

Apskaušanās likumi.


Tu un darbs
Skatīts: 19746
 
Arvien biežāk uz ielas, skolās, kafejnīcās un visās iespējamās citās vietās redzam cilvēkus, kuri satiekoties vai atvadoties apskaujas. Ir ļaudis, kas apskaujas visur un ar visiem, taču, lai cik jauka un pozitīva šī tendence nebūtu, lielā apskaušanās mīlestība var radīt diezga...
 
 

Kā strādājot izbaudīt vasaru?


Tu un darbs
Skatīts: 11298
 
Vasara mums lielai daļai ir atvaļinājumu laiks, bet ne vienmēr izdodas vasarā doties ilgākā atpūtā un paņemt mēnesi garu atvaļinājumu. Ja Tev ir pilnas slodzes darbs, tad kā lai paspēj izbaudīt Latvijas vasaru? Mums ir dažas idejas, dažas esamizmēģinājuši praksē un pārliecin...
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv