Tu un darbs

 
 
Autors: Tavs darbs+Tu= viss kārtībā!

Tavs darbs+Tu= viss kārtībā!


Tu un darbs
Skatīts: 19498
 

Dažreiz cilvēki mums vaicā- kas liecina, ka ar manu dzīvi un darbu viss ir kārtībā? Te ir dažas pazīmes, kas liecina, ka ar Tavu dzīvi un izvēlēto darba vietu ir laba mijiedarbība.


Tev ir laba veselība


Nu jau tikai absolūts tumsoņa nav dzirdējis par psihosomatiskajām slimībām. Darbā mēs pavadām pietiekoši ilgu diennakts daļu un notiek ne tikai pienākumu veikšana, bet socializēšanās ar klientiem un kolēģiem. Organisms jūt, ja Tev viss ir apnicis, netīkams, kaitinošs, pat nīstams, pirms par to esi atzinies pats sev un zemapziņa metas Tev palīdzēt tikt vaļā no nevēlajiem apstākļiem un sāk streikot veselība, jo Tu neapzināti vēlies rast iespēju tikt prom no turienes. Vieglākos gadījumos tās ir regulāras galvassāpes, muguras sāpes, saaukstēšanās, pat herpes vīrusi. Līdz smagākajiem labāk nenonākt.Tu no rītiem mosties un sataisies uz darbu bez pūlēm


Šeit atkal ir darīšana ar zemapziņu. Ja no rītiem esi pamodies ar skaidru galvu, gatavs rīkoties un tā ir darba diena, nevis brīvdiena – viss ir kārtībā. Ja veikli, raiti veic rīta rutīnu un savlaicīgi esi izgājis uz darbu – viss kārtībā. Ja esi ieradies darbā možs un nav nepieciešama „pustonnīgā” kafijas krūze, lai vispār atlipinātu acis un kaut ko gausi sāktu čammāt pie rakstāmgalda – viss ir kārtībā!

Tevi interesē pusdienas laiks un pārtraukumi darbā 

Jā, jā, neviens nepārklausījās. Darbinieks, kurš heroiski tup birojā un pusdienās ir steigā apēsta sviestmaize turpat pie darba galda, jo „nav laika”, „negribas” un „nevar paspēt”, ne vienmēr ir čaklākā darbinieka titula ieguvējs. Tas var nozīmēt, ka ir zudusi interese par apkārtējo pasauli. Ka ir zudusi interese par sevi un savu veselību, ka ir regulāri kaut kas nepaspēts (un tas ir tāpēc, ka nīstams darbs nekad nevedas), ka ir pārņēmusi vienaldzība pret visu, un darbinieks vien mehāniski eksistē.

Tu plāno savus darbus

Kā zināms, augstākie spēki par mūsu plāniem pasmejas. Tomēr ir lietas, kuras var vismaz mēģināt sakārtot un sistematizēt – piemēram, savlaicīgi atzīmēt kalendārā datumus, kad jānodod regulārās (nedēļas, mēneša, utt.) atskaites, kad ir sapulces, kad atvaļinājumā dodas kolēģi (tas nozīmē, ka Tev brīvdienas tev nespīd), kad – boss (tātad dažas dienas pirms tam būs trauksmainas). Katras dienas beigās atzīmēt svarīgāko nākošajai dienai. Tas viss nozīmē, ka Tu skaties nākotnē, spēj psiholoģiski saistīt sevi ar savu darba vietu.
Tu atceries, ka īstā dzīve ir tur- ārā

Ja darbs ir netīkams, tas pamazām saēd ne tikai veselību, bet arī garu. Tev var sākties depresija, vai vismaz bezgalīgs nogurums, izdegšanas sindroms. Ja Tavs dienas režīms nav „Miegs – darbs – miegs” un esi spējīgs priecāties par slēpošanas izbraukumu, sapņot par pirtiņu vasaras vakarā pie dīķmalas vai veikalā iepirkt tērpu gājienam uz teātri vai ballīti, vai prātot, ko kur ar tuvajiem aiziet vakariņās vai kādu grāmatu šovakar lasīt – tātad dzīves garša nav zaudēta un viss ir kārtībā.Veiksmi darbā un tā turpināt! 

Deviņas lietas, ko nekad neteikt bosam


Tu un darbs
Skatīts: 22423
 
"Domā, pirms runā" - tā vienmēr būs pareizā pieeja, jo īpaši, ja runa ir par darbu. Pasakot priekšniekam ne to, ko vajadzētu, bieži iespējams pat apdraudēt karjeru, un dažas lietas, ko viņi nevēlas dzirdēt, var patiešām pārsteigt! Pēc dažu vadītāju ieteikumiem esam sastādīj...
 
 

Apskaušanās likumi.


Tu un darbs
Skatīts: 19139
 
Arvien biežāk uz ielas, skolās, kafejnīcās un visās iespējamās citās vietās redzam cilvēkus, kuri satiekoties vai atvadoties apskaujas. Ir ļaudis, kas apskaujas visur un ar visiem, taču, lai cik jauka un pozitīva šī tendence nebūtu, lielā apskaušanās mīlestība var radīt diezga...
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv