Tu un darbs

 
 
Autors: Evija Šalte

Kā uzveikt slinkumu sevī?


Tavai izaugsmei
Skatīts: 12087
 

Es pēdējā laikā cīnos ar slinkumu sevī. Ir sagatavots uzdevumu saraksts, bet slinkums ķerties tam klāt, no rīta ir jāpieceļas agrāk, bet slinkums celties, gribas nopelnīt vairāk, bet slinkums piezvanīt klientiem. Un es varētu turpināt un turpināt. Bet kā reāli uzvarēt slinkumu? Man viens gudrs vīrietis reiz teica- pārstāj ar to cīnīties. Es atkal domāju, ka nevis jāpārstāj cīnīties, bet jāmaina savi paradumi un domāšana, lai cik grūti vai viegli tas arī nebūtu. Te ir dažas manas idejas, pārbaudītas dzīvē, kas man palīdz uzveikt slinkumu un būt efektīvai  savās darbībās.
 

 


 

STINGRS PLĀNS 
 

Es rakstu plānu, es rakstu dienā dažreiz četrus plānus, es plānoju nākamo mēnesi, nākamo kvartālu, nākamo pusgadu, es svētdienās plānoju jauno nedēļu, pirmdienās plānoju piektdienas, plānoju nedēļas nogales un vakaros izplānoju, cikos es celšos. Ļoti grūti ir plānot, bet vēl grūtāk ir saplānoto izpildīt. Plāns ir gatavs, bet kā to visu izpildīt? Man vieglāk to ir izpildīt, ja  zinu, ka saņemšu par izpildīto plānu kādu atalgojumu. Rakstiet plānu, pildiet to un atalgojiet sevi.

 
ENERĢISKS DZĪVESVEIDS

 

Pastaigas, kino, teātris, jebkas, kas mūsu dzīvesveidu dažādo un liek kustēties ķermenim un prātam. Vissvarīgākais, lai cilvēks domātu skaidri, spētu nospraust mērķi, fokusēties un darboties, ir spēja kustēties. Ja mēs nesportojam, mums rodas disbalanss, miega traucējumi un smadzenes ar laiku tiek pārslogotas, prāts neatpūšas.

 

 

PIEŠĶIR LAIKAM VĒRTĪBU

 

Laiks ir dārgs. Un laiks ir vienīgais pasaules resurss, kurš mums visiem ir iedalīts pilnīgi vienādās daļās. Jautājums tikai- kā mēs šo resursu izlietojam? Sēžot pie TV? Aprunājot stundām citus cilvēkus? Risinot nenozīmīgas sarunas ar sen nesatiktiem paziņām? Lietojot alkoholu nedēļas nogalēs? Veiksmīgi cilvēki laika reursus plāno. Jo dzīve ir īsa. Piešķir savam laikam vērtību un slinkums no tevis atkāpsies.

 

KO SĒSI, TO PĻAUSI

 

Katru reizi, kad slinkums man gāžas virsū, es atceros latviešu tautas sakāmvārdu, ko man omīte ļoti bieži atgādināja: ko sēsi, to pļausi. Nevar novākt ražu, ja tā nav mērķtiecīgi iesēta, laistīta un lolota. Tāpat ir dzīvē ar sasniegumiem un veiksmi, tu nevari novākt augļus, ja neko neesi ieguldījis. Un cik man zināms, tad pārsvarā par turīgiem cilvēkiem dīkdieņi nekļūst. Domā un dari. Rīkojies un tev būs, ko nopļaut.

 


ATTĪSTI HOBIJUS

Jo vairāk cilvēkam hobiju, jo mazāk laika slinkot un blīvāks grafiks. Slinkums tad atkāpjas un stingrs režīms tevi padarīs par aktīvu un čaklu cilvēku. Katru dienu liec vienu soli, tad vēl vienu un vēl vienu. Sapņo lielus sapņus, sāc ar mazu soli un esi radošs.

 

 

 


 

Kā veselīgi uztvert kritiku darba vietā?


Tavai izaugsmei
Skatīts: 12653
 
Tu tikko esi paveicis apjomīgu projektu un jūties gandarīts par paveikto uzdevumu un tagad tu to prezentē savam vadītājam vai kolēģiem. Pār tevi sāk veltie krietna kritikas deva, bet neskumsti, konstruktīva kritika ir daļa no tava darba, tāpēc iemācies uztvert kritiku veselīgi. Prota...
 
 

Kā uzstādīt mērķus jaunajam gadam?


Tavai izaugsmei
Skatīts: 14592
 
Šis termins ir dzirdēts līdz apnikumam, tomēr bez mērķiem neviens no mums iztikt nespēj, lai kā vēlētos. Parasti mērķu uzstādīšanas jautājums parasti aktualizējas gada beigās. Bez mērķa mēs esam kā kuģis bez navigācijas – kustēties mēs spējam, pat diezgan ātri, gan uz p...
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv