Tu un darbs

 
 
Autors: Evija Šalte

Kā uzstādīt mērķus jaunajam gadam?


Tavai izaugsmei
Skatīts: 12311
 Šis termins ir dzirdēts līdz apnikumam, tomēr bez mērķiem neviens no mums iztikt nespēj, lai kā vēlētos. Parasti mērķu uzstādīšanas jautājums parasti aktualizējas gada beigās. Bez mērķa mēs esam kā kuģis bez navigācijas – kustēties mēs spējam, pat diezgan ātri, gan uz priekšu, gan atpakaļ, gan pagriezties, bet no kurienes un uz kurieni dodamies – kas to lai zina. Šāda ceļojuma rezultātā sasniegtais galapunkts parasti ir nepatīkams pārsteigums gan kuģa kapteinim, gan pasažieriem.
 

Bet kā gan šo cēlo, tomēr - abstrakto lietu izmantot reālajā dzīvē?
 
 

1. MĒRĶA UZSTĀDĪŠANA

Ir liela mēroga un ilgtermiņa mērķi. Piemēram, izveidot un attīstīt veiksmīgu biznesu. Pārcelties uz dzīvi uz laukiem, nopelnīt miljonu. Izaudzināt piecus bērnus. Ir mazāki. Piemēram, iegūt augstāko izglītību. Sakrāt naudu dīvānam. Tikt ārā no kredītiem.

Mērķa mērogs nav svarīgs. Svarīgi ir, lai:

- Vari definēt un iztēloties rezultātu – tas ir, ko tu darīsi, kādā vidē būsi, kad mērķis būs sasniegts. Tu skatīsies uz gatavu māju? Spēlēsi pašsacerētu dziesmu, kura ir vinnējusi Eirovīzijā? Turēsi rokā diplomu? Esi konkrēts. Pēc iespējas biežāk iztēlojies visas tās pozitīvās sajūtas, kādas tevi pārņems, atrodoties pie mērķa!

- Pats esi skaidrībā, cik ilgs laiks ir atvēlēts mērķa sasniegšanai. Dienas, mēneši, gadi? „nu, kaut kad, kad man būs laiks” – nederēs, šādas domāšanas rezultāts ir muļļāšanās uz vietas.
 
 

2. PLĀNS (PAKĀPIENU PA PAKĀPIENAM)  MĒRĶA SASNIEGŠANAI. NELIELI APRĒĶINI. KOREKCIJA.

Esi reālistisks. Neviens negaida, ka viss notiks bez plānošanas. Juceklīga darbošanās nav sinonīms čaklumam, tā ir muļķība un lieka spēku tērēšana.

- Atvēli pietiekamu laiku pašai mērķa plānošanai.

- Plānam jābūt izpildāmam – tikai tad tas darbosies.

-Tev ir skaidrs, cik un kādi resursi nepieciešami mērķa sasniegšanai. Kā tu tos nopelnīsi? Tavs laiks arī ir vērtība, kas ir jāplāno.


- Esi gatavs plānu mainīt, pielāgoties apstākļiem. Tomēr paturi prātā mērķi. Ja intuīcija un praktiskie aprēķini liecina, ka mērķis nav sasniedzams – varbūt ir vērts kaut ko pārskatīt? Aizvērtās durvīs nav jālaužas, kaut kur noteikti ir logs vai citas durvis.
 
 


3.PRAKTISKĀ REALIZĀCIJA
 

Plāns ir gatavs. Tu esi novērtējis to kā reālistisku.

Tagad laiks ķerties pie plāna realizācijas. Būs nepieciešamība uzņēmība, iespējams - imunitāte pret apkārtējo neticību. Tas nekas. Iesakām nodrošināties ar atbalsta grupu- ar cilvēkiem, kas Tev tic.

Tev ir mērķis – nepazaudē to pa ceļam!

Tev ir plāns – turies pie tā!

Tev ir noteikts termiņš – neslinko!

Tev ir ticība, ka mērķis ir sasniedzams – tātad jau esi uzvarējis!

 

Pamest darbu - labākais solis karjerā


Tavai izaugsmei
Skatīts: 15687
 
Patiesība ir tāda, ka ļoti daudzi cilvēki strādā nemīlamos darbos un neizmanto savas spējas pilnvērtīgi, un paliek tajos ilgāk nekā vajadzētu, jo viņi kļuvuši pašpietiekami, samierinājušies ar situāciju, un baidās no pārmaiņām.
 
 

Veiksme mīl veiksmīgos!


Tavai izaugsmei
Skatīts: 14671
 
Dzīvē, tāpat kā biznesā, ir cilvēki, kuri nezina, kas ir bremžu pedālis, un ir cilvēki, kuri tur kāju tikai uz bremzes pedāļa. Ir cilvēki, kuri dienu no dienas tikai to vien dara kā sūkstās, un ir cilvēki, kas to vien dara kā sasniedz savus mērķus vienu pēc otra.
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv