Tu un darbs

 
 
Autors: Digna Škapare

10 idejas, kā gūt papildus ienākumus


Tavai izaugsmei
Skatīts: 28642
 

Vienalga, vai tavas algas apjoms neļauj garderobi papildināt ar tik kāroto pavasara jaciņu, vai arī plaukstošās lapas aizšķīlušas tevī radošuma un enerģijas dzirksti, kuru nu gribi likt lietā, risinājums ir viens - freelance! Freelancerus sen vairs neviens neuzskata par dīkdieņiem, kuri nespēj ievērot normālu darba laiku, tāpēc nebaidies no šī vārda un darba ritma, bet atrodi savu virzienu, un sāc darboties! Dažas idejas, ko tu vari darīt papildus savam pamatdarbam.

RAKSTĪŠANA

Iespēju ir daudz un dikti - blogot, rakstīt kādam žurnālam, reklāmas aģentūrai, interneta portālam - vajag tikai atrast īsto un savējo! Pats labākais ir tas, ka šai nodarbei nav nepieciešama nedz īpaša sagatavošanās, nedz dārga tehnika, tev tikai jābūt savam datoram, bagātai valodai un spējai rakstīt bez kļūdām.FOTOGRAFĒŠANA

Mūsdienās gan sevi par fotogrāfu sauc teju katrs, kurš iegādājies dārgu kameru, taču, ja tiešām dari to labi, noteikti vēl ir klienti, kuru simpātijas iekarot. Fotosesijas, pasākumi, daba - lauciņu ir daudz. Izveido savu fotoblogu, izmanto sociālos tīklus, lai to pamanītu pēc iespējas vairāk cilvēku, un neaizmirsti turpināt mācīties! Ja kāri skaties uz kāzu fotogrāfu pulciņu, gatavojies pamatīgam darbam un ievērojamiem finansiāliem ieguldījumiem, pirms tajā nonāc, bet nemet fotokameru krūmos pēc pirmās bezkāzu sezonas.


TULKOŠANA


Varbūt liekas, ka tas ir vienkārši, un, ja nu kaut ko arī nezini, var pajautāt mammai Googlei, taču tā nav. Bez izcilām valodu zināšanām te nepieciešamas arī tekstu rediģēšanas prasmes, specifiskas zināšanas atkarībā no tulkojamo tekstu satura, iemaņas tulkošanas programmu lietošanā, un, vēl labāk, arī kāds sertifikāts, kas apliecina tavu zināšanu un veiktā darba gaidāmo kvalitāti. Ja kaut kas no tā visa tev pietrūkst, tomēr ir vērts papūlēties un to iegūt, jo tulkošana ir diezgan ienesīgs papildus ienākumu avots.DIZAINS

Bērnībā ar izcilību absolvētā mākslas skola iemācījusi kompozīcijas pamatus, attīstījusi tavu radošo domāšanu un roku veiklību žonglēšanā ar krāsām un formām. Apgūsti jaunus apvāršņus un ķeries pie digitālajām otām! Tu vari veidot dizainus mājas lapām, aplikācijām, afišām, žurnāliem; karikatūras; vides objektu maketus - viss atkarīgs no tavām prasmēm un domas lidojuma.
APLIKĀCIJU IZSTRĀDE

Kamēr dizaineri un programmētāji pelna daudz, t.s.
developeri var nopelnīt vēl vairāk - ir pasūtītāji, kuri par vienas aplikācijas izstrādi gatavi maksāt vairāk kā simt tūkstošus dolāru. Protams, tā var prasīt simtiem stundu darba, taču sadalīt tās pa dienām tu vari pēc saviem ieskatiem. Šis darbs gan prasa nopietnas priekšzināšanas un stabilas iemaņas, taču šis ir, iespējams, ienesīgākais freelance darbs.
GRĀMATVEDĪBA

Ja esi uz
tu ar skaitļiem, aprēķiniem un grāmatvedības programmām, tev nebūs problēmu atrast klientu, kam savest kārtībā grāmatvedību - ir vesels lērums uzņēmumu, kas izmanto grāmatvedības ārpakalpojumus, kā arī pašnodarbinātu personu un mikrouzņēmumu, kam nepieciešama tava palīdzība.

 

SOCIĀLIE TĪKLI

Šobrīd katram sevi cienošam uzņēmumam ir savs konts vismaz vienā no sociālajiem tīkliem, taču ne katrā uzņēmumā ir cilvēks, kurš to var veiksmīgi pārvaldīt. Ja spēj atraktīvi uzrunāt un piesaistīt interneta auditoriju, tā vari būt tu!

 

KURSU VADĪŠANA

Tava stiprā puse ir svešvalodas, matemātika, dabas zinātnes, vai varbūt tu proti spēlēt kādu mūzikas instrumentu? Tu proti vingrot, zini, kā izmantot sociālos tīklus, lai iegūtu lielāku auditoriju? Noteikti atradīsies kāds, kas kaut ko no tā visa neprot, bet ļoti vēlas iemācīties, un tu savā brīvajā laikā par zināmu samaksu vari savās zināšanās dalīties gan ar bērniem, gan pieaugušajiem.


ROKDARBI

Esi naska uz glītiem rokdarbiem? Vienalga, vai tā ir adīšana, tamborēšana, aušana, šūšana, pērļošana, vai tev vien zināma rokdarbu tehnika – tavs unikālais dizains un roku darbs jebkuram tavam izstrādājumam piešķir milzu vērtību. Tikai jāatrod klienti!PASĀKUMU ORGANIZĒŠANA

Sākot ar bērnu dzimšanas dienu ballītēm, beidzot ar kāzām – iespēja izpausties visoriģinālākajām idejām, milzu gandarījums par paveikto un, piedevām, ievērojams tava bankas konta papildinājums!

 

Izgāšanās - atslēga uz panākumiem


Tavai izaugsmei
Skatīts: 14360
 
Viens no galvenajiem šķēršļiem, ar ko saskaras daudzi jaunie uzņēmēji, ir bailes no neizdošanās. Vai manu produktu pirks? Vai es spēšu samaksāt investoriem/kreditoriem? Vai es būšu labs vadītājs? Šie noteikti ir tikai daži no jautājumiem, kuri ilgi nepamet jauno uzņēmēju prāt...
 
 

Izvairies no šīm frāzēm


Tavai izaugsmei
Skatīts: 11942
 
Oi, kā mēs visi vēlamies būt veiksmīgi un laimīgi, uz sasniegumiem vērsti cilvēki. Un sociālie tīkli mums palīdz savu veiksmīgo dzīvi pasniegt uz paplātes ar zelta maliņu. Mums ārkārtīgi patīk intervēt cilvēkus, kuri sevi pozicionē kā veiksmīgi un atvērti visām dzīves iesp...
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv