Tu un darbs

 
 
Autors: Evija Šalte

Kā "uzveikt" PIRMDIENAS?


Tu un darbs
Skatīts: 33395
 

Pēc jaukas nedēļas nogales, kad esat bijis prom no stresainās darba vides, pamosties pirmdienas rītā dažkārt ir ļoti grūti. Nāk miegs, negribas celties, modinātājs tiek atlikts vairākkārt, un rezultātā sākas skriešana pa galvu pa kaklu, jāatrod drēbes, jāsaģērbj bērni, sastrēgums, apliešanās ar karstu kafiju, un tā varētu vēl turpināt un turpināt. Kā no šādām pirmdienām izvairīties? Kā labāk sagatavoties biedējošajai nedēļas dienai, kas saucas PIRMDIENA? Esam apkopojuši dažus padomus, kuri palīdzēs nosvinēt brīvdienas un sagatavoties pirmdienai. 

 

 

1. NEDĒĻAS NOGALĒ IEPLĀNO JAUTRĪBU

Jebko, kas nav sēdēšana dīvānā un laika nosišana. Izmanto iespēju izstaigāties svaigā gaisā, apmeklēt baseinu, izbraukt ar riteni vai izslidoties. Apmeklē izstādi, teātra izrādi vai jebko, kam nav pieticis laika darba nedēļas skrējienā. Plāno nedēļas nogales aktivitātes, lai brīvdienas atšķirtos no darba dienām. Ja Tu nosēdēsi visu nedēļas nogali mājās uz dīvāna, var izrādīties, ka svētdienas vakarā Tu gražosies, kur palikušas brīvdienas? Kapēc tās tik ātri pagājušas vēl nemaz nesākoties. Brīvdienas var pavadīt dažādi, spēlējot galda spēles, skatoties ar draugiem jaunākās filmas un tam nav jābūt finansiāli dārgam pasākumam, jo mēs jau zinām, ka labākās lietas dzīvē ir bez maksas :).
 

 

2. ESI ORGANIZĒTS

Gatavojies Pirmdienai jau visu nedēļu, uzturi savas drēbes un mantas kārtībā. Organizē savu ikdienas dzīvi, lai brīvdienas nav jāpavada pārtikas veikalā vai tirdzniecības centrā, iespējams, tu vari pārplānot visu nedēļu tā, lai tu spētu pilnībā izmantot brīvdienas izpriecām. Veļu mazgā pa nedēļas vidu, māju uzkop kādā darba dienas vakarā, bet mašīnu vari nozmagāt pusdienas laikā, vai arī pirms darba dienas sākuma. Tas palīdzēs tev sagatavoties jebkurai darba dienai, bet it sevišķi jau pirmdienai.

 

3. SADALI LIELOS DARBUS MAZĀKOS

Strādā visu nedēļu cītīgi, lai paveiktu visus darbus darbā un mājās. Lai nedēļas nogalē vari pilnīgi mierīgi atpūsties un nekas nespētu tev bojāt omu. Sadali savus lielos darbus mazākos - gan darbus darbā, gan mājas darbus, lai nedēļas nogale nav jāpavada beržot māju, vai cīnoties ar nebeidzamo trauku kaudzi.
 

4. MIEGS IR ĻOTI SVARĪGS

Mēģini sabalansēt savas ballītes un miega daudzumu brīvdienās. Skan jocīgi, bet noteikti ieplāno izgulēšanos, lai pirmdiena darbā nav jāpavada skaitot stundas, kad šī diena beidzot beigsies, lai varētu doties mājās un izgulēties. Izskaudiet ieradumu svētdienas vakaros skatīties filmas līdz rītausmai un pagulēt tikai dažas stundas. Tad PIRMDIENA tev noteikti uzbruks un tev atkal būs jācīnās ar pirmdienas pieviekšanu.

 

5. VESELĪGA PĀRTIKA

Uzturam ir ļoti liela nozīme, lai mēs varētu būt enerģijas pilni un kustīgi. Izvairies no ātrās ēdināšanas iestādēm brīvdienās, ēd augļus, dārzeņus, gatavo maltīti mājās, vai apmeklē labu restorānu, jo mēs sastāvam no tā, ko ēdam. Jūs varat mainīt visas ģimenes ēšanas paradumus - gatavot kopā maltīti un kopīgi vienu reizi nedēļas nogalē izbaudīt viens otra sabiedrību. 

 
 

6. NOSVINI NEDĒĻAS NOGALES BEIGAS

Izdari kaut ko īpašu, lai noslēgtu savu nedēļas nogali. Piemēram, noskaties labu filmu ar draugiem, izej pastaigā ar suni, paēd vakariņas ar savu ģimeni. Jebko, kas var sagādāt tev prieku. Tas ļaus tev novilkt robežu un uzkrāt spēkus jaunai darba nedēļai. 


7. PIRMDIENAS RĪTA RITUĀLI

 

Izveido sev kādu pirmdienas rīta rituālu, lai turpmāk būtu vienkāršāk uzsākt darba nedēļu. Sāciet pirmdienu laicīgi, laicīgi piecelieties un noskaņojieties jaunai darba nedēļai, sastādiet sev plānu, ieviesiet paradumu ieiet kontrastdušā, vai veikt kādus īpašus vingrojumus.

 

 



 

Apskaušanās likumi.


Tu un darbs
Skatīts: 20169
 
Arvien biežāk uz ielas, skolās, kafejnīcās un visās iespējamās citās vietās redzam cilvēkus, kuri satiekoties vai atvadoties apskaujas. Ir ļaudis, kas apskaujas visur un ar visiem, taču, lai cik jauka un pozitīva šī tendence nebūtu, lielā apskaušanās mīlestība var radīt diezga...
 
 
 
Mēs bieži atliekam darāmo gan darbā, gan dzīvē. Un tas nav nekas tāds, par ko būtu jākaunas - mēs visi to darām, un katram pienāk tādi brīži, kad pat gribēdami, mēs gluži vienkārši nespējam kaut ko paveikt. Sekojošos padomus sniedz cilvēki, kuri paši cietuši no savas zemās ...
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv