Tu un darbs

 
 
Autors: Evija Šalte

Padomi jaunajām māmiņām, darba tirgū atgriežoties


Tu un darbs
Skatīts: 14722
 

Jaunajām māmiņām agrāk vai vēlāk pienāk brīdis, kad atkal jāatgriežas darbā. Lai tas notiktu pēc iespējas sekmīgāk, esam apkopojuši padomus, kas Tev lieti varētu noderēt. 


IZVEIDO ATBALSTA GRUPU
 

Nodrošinies ar atbalsta grupu - pirms atgriešanās darbā uzmeklē auklītes, nodibini labu kontaktu ar radiniecēm, kas varētu Tev palīdzēt, kad bērniņš slimos - tā Tev būs iespēja izvairīties no situācijas, ka vienu nedēļu Tu esi darbā, bet vienu nedēļu neesi. Pēc savas pieredzes saku, ka, jo lielāka atbalsta grupa, jo labāk, jo ne vienmēr visi varēs pakārtot savu dzīvi Tava bērniņa slimošanai.SEKO LĪDZI
 

Noteikti esot mājās seko līdzi aktualitātēm gan politikā, gan ekonomikā, interesējies, lasi, ideālā variantā apmeklē kādus kursus, lai, atgriezusies darba vidē, Tu būtu līdzvērtīga darbiniece zināšanu un kompetenču jomā.

 

GATAVOJIES LIELĀKAI SLODZEI
 

Ar garantiju jāsaka, ka Tava slodze, atgriežoties adrba tirgū, tikai palielināsies. No vienas puses, Tu darbā varēsi atpūtināt galvu no sadzīves, bet tā sadzīve Tevi sagaidīs mājās un Tev būs jātiek galā ar visiem ikdienas pienākumiem. It sevišķi, ja Tev piemīt teicamnieces sindroms, tad atgriešanās darbā var būt liels izaicinājums Tavu resursu plānošanai.
JAUNA PLĀNOŠANAS SISTĒMA
 

Iesaku jau laikus piestrādāt pie jaunas plānošanas sistēmas. Logus var nomazgāt kaimiņu meitene, vai varbūt mājas tīrīšanu var uzticēt apkopējai, lai vakaros laiku vari pavadīt kopā ar savu ģimeni. Mājās pienākumus centies sadalīt ar otru pusīti. Un jaunajā plānošanas sistēmā noteikti ieplāno laiku SEV!

VIRSSTUNDAS
 

Ja kādreiz biji visčaklākā darbiniece un spēji strādāt diennakts režīmā, tad jāsaprot, ka šobrīd būs jāierobežo savas aktivitātes darba vidē un jādala ar aktivitātēm mājās. It kā sākotnēji liekas, ka Tu vari paspēt visu, bet ilgtermiņā būs jāsadzīvo ar to, ka virsstundām mēs sakām nē. Protams, ka vienmēr pastāv izņēmumi.


 

PIEŅEM JAUNOS NOTEIKUMUS
 

Liels šoks un pārsteigums Tev varētu draudēt, ja esi karjeriste un atgriežoties darba vidē, saproti, ka sekretāre ir ieņēmusi Tavu vietu. Ar to būs jāsamierinās, iespējams, arī nāksies pieņemt situāciju, ka Tavs galds ir pārbīdīts vai arī krūzītes vairs nestāv tajā vietā, kur agrāk.


KOLĒĢES- DRAUDZENES
 

Visticamāk, ka kolēģes, kuras ir bijušas Tavas labākās draudzenes, tagad mainīsies, jo labāks kontakts izveidosies ar kolēģēm, kuras pašas ir māmiņas, jo diez vai vakaros tagad vienkārši varēsi iet malkot kokteiļus un dejot līdz rītam, nepārproti, Tu varēsi to darīt, bet vairs ne tik lielās devās :).


PAKĀPENISKA ATGRIEŠANĀS

Ja ir iespēja, vienojies ar darba devēju par pakāpenisku atgriešanos, sākot ar pusslodzi, tā Tev un Tavai ģimenei būs vieglāk aprast ar situāciju. 

 

 

5 mīti par darbu bankā


Tu un darbs
Skatīts: 13265
 
Banka ir mītiska vieta – darbinieki izskatās pēc vienādām, akurātām lellītēm, šķind monētas un čaukst banknotes, kontos cirkulē nauda, un tiek pārvaldīts pasakains klientu līdzekļu apjoms, izsniegti kredīti, pieņemti noguldījumi. Plašas telpas, smagi seifi, raibi karšu plast...
 
 

Kā palūgt algas pielikumu?


Tu un darbs
Skatīts: 23913
 
Pēdējā laikā darba tirgus ir mainījies un lielāku atalgojumu var iegūt, mainot darba vietu, jo bieži tā gadās, ka, nostrādājot vienā uzņēmumā vairākus gadus, tu secini, ka alga jau sen atpaliek no vispārējā tirgus līmeņa. Protams, tu vari skatīties apkārt un meklēt izaicinā...
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv