Tu un darbs

 
 
Autors: Evija Šalte

7 paņēmieni, kā strādāt efektīvāk


Tavai izaugsmei
Skatīts: 18289
 

Mums visiem ir viens un tas pats laiks, ne sekundes vairāk vai mazāk. Taču vienam izdodas darba dienā paveikt vairāk un labāk, kamēr cits vēl nav pat tā īsti ķēries pie darba. Kā strādāt efektīvāk? Kā vasarā izdarīt vairāk un paspēt vēl atpūsties? Varbūt, ka daži no šiem padomiem tev noderēs un tu kļūsi par īstu “efektologu”.

 

 

 

1.Plāno un īsteno

 

Nav pārspīlēta atziņa, ka katra saplānota minūte ietaupa 10 minūtes tava laika. Ja nedēļas sākumā zināsi, ko jāpaspēj izdarīt, tavs darbs būs daudz produktīvāks. Kādreiz labi un stilīgi skaitījās, ja saplānoji nedēļu, bet pēdējā laika pētījumi rāda, ka labāk plānot mēnesi uz priekšu. Plānošana ir viena stadija, nākamā veiksminieka stadija ir spēja īstenot savu plānu. Tik vienkārši- plāno un īsteno!

 

 

2. Sāc ar grūtāko

 

Katru reizi, kad tu sāc jebkuru jaunu darbu, tas prasa vairāk laika. Tev nepieciešama papildu informācija, turklāt parasti vajadzīgs arī “ieskriešanās” laiks. Iesaku darbu sākt ar sarežģītākās un nepatīkamākās daļas paveikšanu, vienlaikus sev piesolot kādu balvu, kad ieplānoto būsi paveicis.

 

 

3. Sadali prioritātes

 

Pētījumi liecina, ka smadzenes nespēj vienlaikus veikt vairākus uzdevumus, tās tikai ļoti ātri pārslēdzas no viena uzdevuma veikšanas uz citu. Taču smadzenēm tā ir nevajadzīga slodze, turklāt neuzlabo tava darba rezulātu. Ir, protams, cilvēki, kuri var apstrādāt milzīgu kvantumu informācijas un darīt, iespējams, 4 uzdevumus vienlaicīgi, bet tas nav produktīvi. Līdz ar to, lai būtu efektīvs, sadali prioritātes un sāc ar svarīgāko.

 

  

4. Plāno savu atpūtu

 

Un, jo kvalitatīvāka atpūta, jo produktīvāka darbošanās. Vēlams, lai atpūta būtu sabalansēta- gan sports, gan aktīva atpūta, gan ballītes ar draugiem-jebkas, kas ģenerē pozitīvas emocijas. Tāpat arī darbā esot- ieplāno savas atpūtas pauzes. Parasti mēs neesam ļoti naski uz strādāšanu, un, tiklīdz ir iespēja, atpūtas brīžus vēlamies paildzināt. Piemēram, kad kāds paziņa apciemo tevi birojā, lai pārmītu dažus vārdus, tu ar prieku atliec darbus, lai parunātos vai kopā padzertu kafiju. Pirms to pamani, pusstunda jau vējā! Tāpēc, esot darbā, atpūtas brīžus ieplāno, kad sarežģītākie uzdevumi ir paveikti.

 

  

5. Nenes mājas uz darbu

 

Nekas nenotiks, ja brīvdienu plānus, runāšanos ar draudzenēm vai attiecību skaidrošanu ar mīļoto atliksi uz vakaru. Ja darbā risināsi garu garās sarunas ar mājiniekiem, nebrīnies, ka darba stundas ievilksies.

 

  

6. Pabeidz iesāktos darbus

 

Nepabeigta darba atstāšana uz rītdienu rada lielu stresu. Vienmēr, kad kādu darbu nepabeidz laikā, tas liek sevi šaustīt un neļauj koncentrēties citām lietām, arī pilnvērtīgi atpūsties. Savukārt, kad sarežģīts uzdevums paveikts, organismā izdalās lielas daudzums endorfīnu, izraisot prieka un apmierinātības izjūtu. Tas, savukārt, sniedz enerģiju, lai ķertos pie nākamā uzdevuma. Izmanto šo efektu!

 

 

7. Mazas pauzītes

 

Lai daudz un efektīvi strādātu, tev jābūt mierīgam prātam un spējai koncentrēties. Tāpēc arī darbadienas laikā nepieciešamas pauzes, lai iedzertu kafiju vai pastaigātos. Tikai uzmani, lai tava atpūta neaizņem pārāk daudz laika!

 

 
 

Pamest darbu - labākais solis karjerā


Tavai izaugsmei
Skatīts: 18995
 
Patiesība ir tāda, ka ļoti daudzi cilvēki strādā nemīlamos darbos un neizmanto savas spējas pilnvērtīgi, un paliek tajos ilgāk nekā vajadzētu, jo viņi kļuvuši pašpietiekami, samierinājušies ar situāciju, un baidās no pārmaiņām.
 
 

10 veidi, kā kļūt bagātam


Tavai izaugsmei
Skatīts: 26327
 
Gribi kļūt par miljardieri? Tehnoloģiju un finanšu pasaule ir pilna miljonāru, taču pastāv arī ne tik tradicionāli veidi, kā tikt līdz bagātībai – to lieliski parāda daži no jaunākajiem miljardieriem.
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv